Kaip surengti nepamirštamas Kalėdas įmonėje

Artėjant Kalėdoms daugelyje įmonių organizuojami šventiniai renginiai, kurie yra didelis džiaugsmas juose dalyvaujantiems įmonės darbuotojams. Tačiau juos organizuojantiems iškyla klausimas, kaip suderinti šventinę nuotaiką ir atsakingą įmonės strategiją.  Praktika rodo, kad suderinti atsakomybę ir šventinę nuotaiką yra paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Atsakingai planuojant Kalėdinę šventę galima ir sutaupyti, ir sustiprinti įmonės darbuotojų bendruomeniškumą.

Pasiruošimas

Eko dirbtuvės. Dirbtuvių metu darbuotojai kartu kurs papuošimus eglutei, dekoracijas, dovanėles kolegoms, dalinsis mintimis ir kartu prasmingai leis laiką. Užuot eglutę paskubomis puošus pernykščiais žaisliukais, sukurkite savo rankų eglutės papuošimus. Tokia eglutė ne tik džiugins, bet ir turės savo istoriją bei smagius prisiminimus. Tokia eglutė pagyvins įmonės aplinką, suteiks šventiškumą ir išskirtinumą.

Dovanos

 • Sumažinkite dovanų skaičių. Ar tikrai didesnis kiekis dovanų nulems ateinančių metų sėkmę? Vietoje nereikalingų dovanų-smulkmenų, dovanokite vertingas, ekologiškas dovanas, kurios kurs vertę žmogui ištisus metus.
 • Rinkitės Kalėdinius sveikinimus, kurie remia socialinę idėją. Taip Jūs ne tik pasveikinsite kolegas, partnerius ar darbuotojus, bet ir paremsite gerus darbus darančią organizaciją.
 • Darbuotojai remia pasirinktą labdaros organizaciją. Praneškite kolegoms, kad šiais metais vietoje įprastų dovanų įmonė skirai sumą pinigų, kuria darbuotojai kviečiami remdami savo pasirinktą labdaros organizaciją.
 • Nieko nėra blogiau nei nereikalinga dovana. Jei nusprendėte kolegoms dovanoti kalėdines dovans, skirkite laiko įsitikinti, kas juos pradžiugintų. Keli trumpi pokalbiai ar skambutis, gali daug daugiau aiškumo nei nuolatinis abejojimas “ką čia nupirkus”.
 • Dovanas pirkite iš vietinių, smulkiųjų verslininkų, kurie dovanėles kūrė savo rankomis ir su meile arba pagaminkite savo įmonėje eko dirbtuvių metu.
 • Rinkitės eko dovanas. Užuot pirkus įprastas dovanas, rinkitės dovanėles, kurios yra pagamintos iš perdirbtų medžiagų. Taip tausosite žemės resursus ir remsite tuos, kurie rūpinasi gamta.
 • Sportinės dovanos. Dovanokite daiktus, kurie skatins kolegas daugiau laisvo laiko praleisti gryname ore, pavyzdžiui, badmintono raketės ar žiūronai paukščių stebėjimui.
 • Biure turėkite visiems prieinamą baterijų pakrovėją. Dažnos dovanos turi baterijas. Biure įrenkte patogią vietą baterijoms pakrauti. Taip ne tik saugosite gamtą nuo šiukšlių, bet ir ugdysite naujus įpročius.
 • Dovanas pakuokite kuo mažiau arba pakuokite eko pakuote. Naudokite perdirbto popieriaus arba medžiaginius maišelius.
 • Sveikinimus siųskite elektroniniu paštu. Surenkite vaikų piešinių konkursą, išrinkite vieną piešinį, kuris ir bus ant visų įmonės sveikinimų. Tokius sveikinimus partneriams ar kolegoms siųskite elektroniniu paštu, būtinai pabrėžkite, kad ativiruko autorius yra Jūsų įmonės darbuotojo vaikas.
 • Gautus atvirukus rinkite kitiems metams. Kiekvienais metais rinkite įmonės gautus atvirukus, kad artėjant kitų metų šventėms galėtumėte iš jų pagaminti rankų darbų žaisliukus ar naujas kalėdines dekoracijas.

Kalėdinio Vakaro Metu

 • Rinkitės atsakingus restoranus ar sodybas. Jei kalėdinis vakaras vyks restorane, pas atsakingą restorano darbuotoją pasiteiraukite apie jų įmonės požiūrį į atsakingą verslą, rūšiavimą, maisto kilmę ir kokybę.
 • Į šventę vykite kartu. Pasirūpinkite,  kad vakarėlio vieta būtų patogiai pasiekiama viešuoju transportu. Jei keliauti viešuoju transportu nepatogu, kooperuokites ir važiuokite taupiai viena transporto priemone keliese.
 • Tiksliai apskaičiuokite maisto kiekį. Vakarienės metu nesistenkite užsakyti “kuo daugiau” maisto. Maisto švaistymas šventiniu laikotarpiu yra viena ir opiausių restoranų problemų.
 • Rinkitės vietinius, sezoninius produktus. Vakaro metu parodykite dėmesį svečiams pasiūlydami jiems išskirtinius, kokybiškus patiekalus, pagamintus iš vietinių ūkininkų produktų. Supažindinkite svečius su maisto istorija iš kur atkeliavo.
 • Rinkitės daugkartinius indus. Jei įmonės vakaras vyksta sodyboje, pakvieskite įmonės darbuotojus pasiimti savo indų rinkinį iš namų. Taip bus ir patogiau nei valgant iš nepatogių vienkartinių indų, kurie paprastai yra išmetami kiekvieną kartą įsidedant kažką naujo, ir ekologiškiau.
 • Šventei pasibaigus rūšiuokite. Jei įmonės šventė vyko sodyboje, pasibaigus šventei nepamirškite rūšiuoti. Rūšiavimo maišus pastatykite patogiose vietose, paskirkite atsakingus asmenis už šiukšlių išvežimą.

 

Visi šie patarimai tiks ir šventei namuose. Persiųskite juos kolegoms, draugams ar šeimos nariams. Pasidalinkite atsakingomis idėjomis organizuodami įmonės šventes, tegul atsakingos idėjos cirkuliuoja įmonės bendruomenėje kiekvienų švenčių metu.

 
Scroll to Top