17 būdų mažinti popieriaus sunaudojimą įmonėje

Kaip ir kiekvienas produktas, taip pat ir popierius per savo gyvavimo ciklą (žaliavos išgavimas, gamyba, perdirbimas, tiekimas, naudojimas ir atliekų tvarkymas) daro poveikį aplinkai.

Pasak specialistų, daugiausia popieriaus sunaudojama laikraščių ir žurnalų spausdinimui, antroje vietoje yra sąskaitos, kopijavimo popierius, o trečioje – raštinės reikmenys: kalendoriai, užrašų knygelės ir lapeliai. 

Dalinamės praktiniais patarimais, kaip mažinti popieriaus sunaudojimą biure:

  1. Apibrėžkite, kiek ketinate sutaupyti per ateinančius metus. Popieriaus pirkimo mažinimo rodiklį įtraukite į įmonės tvarios plėtros strategiją.
  2. Paskirkite darbuotoją, kuris seks popieriaus suvartojimo dinamiką jūsų įmonėje. Įmonės darbuotojus supažindinkite, kodėl jūsų įmonei svarbu mažinti popieriaus sunaudojimą, pristatykite idėjas, kaip kiekvienas gali prisidėti siekiant šio tikslo.
  3. Organizuodami pirkimo konkursus, nurodykite, kad pasirinktas popierius, kurį numatoma naudoti visų rūšių vidaus ir išorės komunikacijai turi būti aplinkai nekenksmingas.
  4. Pakeiskite spausdinimo parametrus kompiuteriuose. Pasirinkite mažesnį spausdinamo teksto raidžių dydį, sumažinkite paraštes.
  5. Spausdinkite ant abiejų lapo pusių. Lapus, kurie atspausdinti tik ant pusės panaudokite juodraščiams.
  6. Protokolus, įsakymus, ataskaitas ir kitus nuolatinius dokumentus pateikite elektroniniame formate.
  7. Esant galimybei, atsisakykite vidinių įmonės dokumentų, perkelkite juos į elektroninę terpę.
  8. Naudokite elektroninį parašą. Teikiant dokumentus teismams ar Sodrai naudokite elektroninį parašą, tokiu būdu bus taupomas ir popierius, ir kuras, ir įmonės darbuotojų laikas.
  9. Suteikite darbuotojams indentifikavimo kodus. Spausdintuvuose įvedus spausdinimo apsaugos kodus vėliau galima žinoti kas ir kiek kopijavo.
  10. Prie kopijavimo aparatų priklijuokite trumpą atsakingo kopijavimo instrukciją.
  11. Naujus darbuotojus supažindinkite su įmonės socialinės atsakomybės politika. Įvadinių mokymu metu kiekvienam naujam darbuotojui pristatykite įmonės socialinės atsakomybės politiką ir veiklas.
  12. Rūšiuokite. Bendrose įmonės erdvėse įrenkite rūšiavimo dėžes, visiškai atsisakykite individualių šiukšliadėžių. 
  13. Rinkitės perdirbtą, aplinką tausojantį popierių, paženklintą atsakingos miškininkystės ženklais (FSC/PEFC). Pirmenybę teikite aplinkai nekenksmingam popieriui, turėdami patikimų įrodymų dėl jo pluošto kilmės ir gamybos proceso.
  14. Žemės dieną nieko nespausdinkite. Skatinkite įmonės darbuotojus atkreipti dėmesį į mūsų įpročių poveikį aplinkai.
  15. Dalinkitės pasiektais rezultatais su partneriais, kolegomis, kitomis įmonėmis.
  16. Bendradarbiaukite su įmonėmis, kurioms, kaip ir jums, rūpi gamta.
  17. Siekdami mažinti įmonės CO2 pėdsaką, rekomenduojame įsigyti  kompensavimo kreditus, kurie vėliau bus panaudojami miškininkystės projektams Afrikoje.

Be akivaizdžios ir esminės naudos, gaunamos tausojant gamtos išteklius, atsakingos popieriaus politikos įdiegimas bei biuro popieriaus ir reklaminės medžiagos išankstinis rūšiavimas turi teigiamos įtakos keletui kompanijos lygmenų. Visų pirma gaunama ekonominė nauda.

Be to, nereikia pamiršti ir vidinės dinamikos, kurią atsakinga popieriaus naudojimo iniciatyva gali sukurti. Bendro tikslo siekimas paskatins glaudesnį ryšį tarp visų organizacijos lygmenų, paskatins darbuotojų sąmoningumą. Ir galiausiai, atsakingas popieriaus valdymas formuos teigiamą įmonės įvaizdį ne tik įmonės viduje, bet ir klientų bei investuotojų akyse.

Žinote kitų popieriaus taupymo būdų įmonėje? Rašykite mums.

 
Scroll to Top