20 sportinių veiklų įmonėms, kurios rūpinasi darbuotojų sveikata

Vienas iš svarbiausių komponentų, lemiančių įmonės ilgalaikę sėkmę – stipri, tikslo siekianti, profesionalius įgūdžius turinti, motyvuota komanda. Sportas asocijuojasi su sveikata, pergalių troškimu, jėga ir valia, todėl vis daugiau įmonių vadovų skatina darbuotojus sportuoti. Aktyvi fizinė veikla  daro teigiamą įtaką ne tik žmogaus sveikatos būklei, bet ir jo darbo produktyvumui, ugdo lyderystę ir asmenybę, padeda siekti užsibrėžto tikslo.  

Jūsų dėmesiui 20 sportinių veiklų įmonėms, kurios rūpinasi darbuotojų sveikata ir gera savijauta:

  1. Sudarykite galimybę biure darbuotojams judėti linksmiau. Pavyzdžiui, visiems matomoje vietoje padėkite paspirtuką, kuriuo darbuotojai galėtų linksmai nuvykti į kitą biuro vietą.
  2. Apie artimiausius sportinius renginius nuolat informuokite darbuotojus. Gerai matomoje vietoje pakabinkite mėnesio sportinių renginių kalendorių.
  3. Įmonės teritorijoje įrenkite saugius dviračių parkavimo stovus.  
  4. Organizuokite sveikatos dienas, kurių metu darbuotojai galėtų išsitirti savo kūno indeksą, gautų specialistų rekomendacijas.
  5. Biure įrenkite specialų tempimo treniruoklį, kuris ypač naudingas dirbantiems sėdimą darbą.
  6. Įrenkite sporto zoną biure, pastatykite stalo futbolo, teniso stalą.
  7. Organizuokite šeimyninius sporto renginius, turnyrus.
  8. Organizuokite dviračių žygius.
  9. Kartą per savaitę nuomokite sporto salę darbuotojams (krepšiniui, tinkliniui žaisti).
  10. Suburkite „pietų pertraukos vaikštinėtojų klubą’“, kurie užuot pietų pertraukos metu sėdėję biure, drauge vaikščios lauke.
  11. Organizuokite profesionalų vedamas mankštas, jogos užsiėmimus biure.
  12. Skatinkite darbuotojus dalyvauti bėgimuose ir maratonuose.
  13. Organizuokite baidarių žygius, kurių metu ne tik plauksite, bet ir švarinsite pakrantę, rinksite šiukšles.
  14. Kvieskite specialistus, kad darbuotojams reguliariai atliktu nugaros masažus.
  15. Skatinkite darbuotojus domėtis šokiu. Pavyzdžiui, vasaros renginių metu organizuokite šokių pamokas darbuotojams.
  16. Organizuokite tradicines (pavyzdžiui, Kalėdines) žaidynes, kuriose dalyvautų ne tik įmonės darbuotojai, bet ir globos namų auklėtiniai.
  17. Organizuokite orientacinius žygius (dviračiais, pėsčiomis) gamtoje.
  18. Darbuotojams pasiūlykite sporto klubo abonementus.
  19. Organizuokite šiaurietiško ėjimo žygius.
  20. Raginkite darbuotojus ne važiuoti liftu, o lipti laiptais.

Planuojant sportinius renginius atsižvelkite į darbuotojų išsakomus poreikius, įmonės veiklos pobūdį, profesinės rizikos veiksnių duomenis bei darbuotojų sveikatos būklės rodiklius.

Siekdami geresnio rezultato, nuolat sekite, kiek darbuotojų dalyvavo veikloje.  Stebėkite, kokios veiklos sulaukia didesnio susidomėjimo, ar į veiklas įsitraukia tie patys darbuotojai, kas paskatintų sportiniuose renginiuose dalyvauti didesniam darbuotojų ratui.

Atkreipkite dėmesį, kokios priežastys trukdo darbuotojams įsitraukti. Pasak ekspertų tai gali būti didelis darbo krūvis, vadovybės palaikymo stoka, nepatogus laikas arba vieta, informacijos trūkumas ar kitos asmeninės priežastys (laiko trūkumas, susidomėjimo (motyvacijos) stoka, nuovargis, nepasitikėjimas savimi). Pasistenkite šias kliūtis sumažinti ir skatinkite į sportines veiklas įsitraukti vis didesniam darbuotojų ratui.

Sportinės veiklos — tai puiki priemonė stiprinti darbuotojų bendradarbiavimą, ugdyti tikslo siekimą ir pasitikėjimą komanda.  Tokių neformalių sportinių užsiėmimų metu darbuotojai patiria daug teigiamų emocijų, o tai padeda įmonėje kurti šiltus darbinius santykius ir didina darbuotojų lojalumą įmonei.

Scroll to Top