Absurdo idėja – Žmogaus niekučio skylptūra

2014-06-21

Pagalvokime apie daiktus, kuriuos perkame ir naudojame kiekvieną dieną (maistas, rūbai, buities daiktai, suvenyrai, žaislai, vanduo). Dabar padauginkime tai iš 365 dienų metuose ir gausime savo vartojimo rodiklį.  Ar vartojimas ir materialių vertybių kaupimas padaro mus laimingesniais? Tyrimai rodo, kad iki tam tikro lygio BVP augimas ir asmeninė laimė eina koja kojon, tačiau tam tikrame taške „laimingumo“ kreivė pradeda ristis žemyn, nepaisant tolesnio gerovės augimo.

Kaip žinia, šiukšlių kiekis yra tiesiogiai susijęs su vartojimu. Vartojimo kultūros augimas skatina pirkimo maniją ir Lietuvoje. Pirkdami vis daugiau sukuriame ne tik daugiau šiukšlių gamtoje, bet ir šiukšlių savo galvose. Vartodami per daug savo protą apkrauname ne tik per dideliu kiekiu daiktų, per daug veiklų, per daug skubėjimo, bet ir nereikalinga informacija.

Skulptūra niekutis siūlo nusiraminti ir apsikopti tiek išorėje, tiek viduje

“Kaip visad kupina absurdo net nežinau ką čia dar pakomentuoti… šiukšliadežė tai ne kibiras, o kibiras ne šiukšliadežė. O žmogaus kūnas?” – sako J. Jakubauskaitė, Niekučio skulptūros kūrėja.

Skulptūrą niekutis galite išvysti Šiuolaikinio meno centro kiemelyje Vilniuje.
Skulptūros autorė – Jurgita Jakubauskaitė, Absurdo idėjos.

Organizatorius – VšĮ Rūpi.

Scroll to Top