Akcija “Išlaisvinkime miškus nuo šiukšlių”

2012-04-20

Jau ne vienus metus Lietuvoje kasmet vyksta visuotinės tvarkymo ir šiukšlių rinkimo akcijos. Deja, bet tokių iniciatyvų poreikis nė kiek nemažėja. Kažin ar rastume Lietuvoje mišką, kuriame nebūtų buitinių atliekų, statybinių medžiagų, automobilių atliekų ir pan.

Nors ir yra nustatytos baudos už aplinkos teršimą, tačiau jos nesustabdo pažeidėjų. Vykdomų reidų metu miškininkams pavyksta sučiupti vos vieną kitą miškų šiukšlintoją, o didžioji jų dalis ir toliau nebaudžiami daro savo juodus darbus prieš gamtą. Todėl mes, VšĮ „Rūpi“ kartu su Generaline miškų urėdija 2012 m. balandžio 16 – 20 dienomis organizavo akciją „Išlaisvinkime miškus nuo šiukšlių“.

 

Akcijoje dalyvavo jaunieji miškų draugai – 30-ties miškų urėdijų būrelių nariai bei rajoninių mokyklų moksleiviai iš savivaldybių, taigi iš viso beveik 40 komandų, t.y. apie 2000 moksleivių. Dalyviai surinko apie 25-30 tonų šiukšlių, kurias stengėsi ne tik bet kaip sudėti į maišus, bet dar ir išrūšiuoti!

Miško švarintojų komandos taip pat dalyvavo ir konkursuose:

– originaliausias akcijos šūkis ir

– įspūdingiausios nuotraukos prieš pradedant darbą ir po jo.

Originaliausio šūkio nugalėtojai Kupiškio rajono Skapiškio pagrindinės mokyklos jaunųjų miškininkų gūrelis “Gamtos žvalgai” skanduoja: “Ei, neterškim aplinkos, ją tvarkykim nuolatos, ir miškai netaps šiukšlynu, mes kvėpuosim oru grynu!”

O įspūdingiausių nuotraukų konkursą, komisijos sprendimu laimėjo Alytaus rajono Miroslavo vidurinės mokyklos komanda.

Akcijos iniciatoriai ir organizatoriai:

VšĮ “Rūpi”, Lietuvos miškų urėdijos

Socialiniai partneriai:

UAB “Ecoservice”

Informaciniai partneriai:

www.15min.lt, www.ekologija.lt, www.ozonas.lt, www.geroszinios.lt, www.gmu.lt

Svarbi informacija dažnai vykstantiems į gamtą:valstybinių miškų prižiūrėtojai nusprendė išbandyti ir kitokį miškų apsaugos ir priežiūros būdą: informuoti visuomenę apie valstybinių miškų būklę, miškuose esančias rekreacines zonas ir lankytinus objektus, apie miško ir dekoratyvinius sodmenis ir kt. Pirmą kartą miškininkai sukūrė intelektualią miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinę sistemą (IMŪEPIS), kuria gali naudotis visi turintys prieigą prie interneto ar išmaniuosius telefonus. Taigi visikurie artimiausiu metu ketina žengti į mišką, arba vasarą ieškantys, kur praleisti laisvalaikį turėtų įsiminti interneto svetainę www.valstybiniaimiskai.lt , ar į išmanųjį telefoną parsisiųsti programėlę „Valstybiniai miškai“.

 
 
Scroll to Top