Akcija „Žalia stotelė“ kviečia į talką vaikų lysvėse

2013-04-24

Ekologinės gyvensenos akcija „Žalia stotelė“ ragina pasiraitoti rankoves ir kibti į pavasarinius žemės darbus, jungiantis prie jaunųjų daržininkų Lietuvos ugdymo įstaigose bei globos namuose. Čia bus sėjami ir sodinami daržovių, įvairiausių žalumynų, gėlių sodeliai, kuriuos savo rankomis kurs akcijoje dalyvaujantys keli tūkstančiai vaikų ir jaunimo.

Akcijos idėją jau palaiko būrys savanorių, dar balandžio mėnesio pradžioje pradėjusių pirmąsias išvykas pas jaunuosius daržininkus. Visą pavasarį trunkančio žaliojo maršruto metu vaikai kartu su savanoriais darbuosis savo darželiuose, sodo dirbtuvėse mokysis susikurti vazonėlius, sodo žymeklius iš to, ką galima rasti gamtoje bei nereikalingų daiktų dėžėje, o interaktyviose paskaitose ieškos atsakymų į tai, kas kam galėtų tikti į poras lysvių ežiose.

„Mes džiaugiamės didėjančiu susidomėjimu akcijos „Žalia stotelė“ veiklomis, nes siekiame, kad augalų auginimas taptų jaunosios kartos sveiko bei atsakingo gyvenimo pasirinkimu. Visam augalo augimo keliui pažinti prireikia daug pastangų, tačiau jį nuėjęs, kiekvienas patiria didelį atradimo džiaugsmą, skatinantį tyrinėti gyvąją aplinką daug smalsesnėmis akimis“, – kalbėjo akcijos koordinatorė Giedrė Kisielė, šiais metais pastebinti ypatingą jaunimo susidomėjimą ir norą įsitraukti į „Žalios stotelės“ veiklą. Gausėjant jaunųjų daržininkų ratui, organizatoriai tikisi sulaukti ir miestelių bei kaimo bendruomenių iniciatyvų.

Šiemet pirmą kartą vaikai ne tik sodins ir prižiūrės augalus, bet ir ruošis rudens mugei. Ja bus siekiama pasidžiaugti užaugintu derliumi, taip pat paskatinti vietos gyventojus drąsiau jungtis ugdant aktyviai veikiančią, aplinką tausojančią, atsakingą ateities kartą.

Mokyklų teritorijų apželdinimo ir daržovių auginimo vaikų globos namuose projektas „Žalia stotelė“ organizuojamas nuo 2008 m. Kasmet balandžio–gegužės, spalio–lapkričio mėnesiais aktyviai dirbama su keliasdešimt mokyklų ir vaikų globos namų visoje Lietuvoje. Organizuojami augalų sodinimo, derliaus nuėmimo darbai, veiklos, susijusios su sveika gyvensena, ekologiniu vaikų ugdymu.

Akcijos organizatoriai:
– ekologinio jaunimo švietimo projektas „Eko karta“ pavasarį ir rudenį buriantis savanorius žaliesiems maršrutams į vaikų globos namus bei ugdymo įstaigas, kuriantis specialias sveikos gyvensenos ir ekologinio ugdymo programas jaunimui.
– UAB agrofirma „Sėklos“, aprūpinanti sėjamąja medžiaga ir sodinimo įrankiais visus akcijos dalyvius, taip pat teikianti konsultacijas visais, su augalų sodinimu ir priežiūra susijusiais klausimais.

Daugiau informacijos:

Giedrė Kisielė
http://www.ekokarta.lt

el. paštas giedre@rupi.lt

tel. 8 620 88664

VšĮ „Rūpi“

Scroll to Top