Akcija “ŽALIA STOTELĖ” skelbia sodinimo pradžią

2012-04-20

Šią savaitę įsibėgėja Lietuvos globos namų auklėtiniams bei moksleiviams skirta ekologinės gyvensenos akcija „Žalia stotelė“, daugeliui jau tapusi pavasario tradicija. Jos metu vaikai tobulina savo daržininkavimo įgūdžius, sodina augalus į išsikastas lysves, kuria gėlynus šalia ugdymo įstaigų. Trečius metus vykstančios akcijos metu bus sukurtos 28 žaliosios stotelės visuose Lietuvos regionuose. Akcijos organizatoriai jaunimo iniciatyvinė grupė „Eko karta“ bei UAB agrofirma „Sėklos“ siekia, kad augalų sodinimas bei auginimas vaikams suteiktų galimybę išmokti svarbių gyvenimo įgūdžių, ugdytų jų ekologinį sąmoningumą, skatintų tyrinėti juos supančią gyvąją aplinką.

 „Mūsų tikslas yra parodyti vaikams tą gyvenimo kelią, kuriame jie galėtų gyventi sveikai bei atsakingai.“ – sako akcijos viena organizatorių Giedrė Kisielė („Eko karta“). Todėl šiais metais žaliojo maršruto metu vyks papildomos programos, kurių metu vaikai galės dalyvauti ugdomuosiuose žaidimuose apie atsakingą gyvenimo būdą, vaikų globos namų auklėtiniai gamins sveiką maistą iš vietos ūkininkų surinktų daržovių bei dovanojamų produktų. Prisijungę ūkininkai taps tuo pačiu akcijos savanoriais, kurie kartu su UAB agrofirmos „Sėklos“ konsultantais suteiks vaikams daugiau praktinių žinių apie daržininkavimą.

Pasak agrofirmos „Sėklos“ atstovės Ramunės Monkevičienės: „darbas lysvėse vaikams teikia itin didelį džiaugsmą – jie iš prigimties smalsūs, jiems patinka žaisti su žeme, matyti kaip dygsta jų puoselėti augalai. Matydami tokį entuziastingą jų įsitraukimą, mes tikimės, kad padovanotos sėklos išaugins atsakingą jauną kartą. Taip pat matome, kad į šią akciją įsitraukia vis daugiau geros valios žmonių. Tad akcija „Žalia stotelė“ tampa galimybe burtis vietos bendruomenėms, norinčioms dalintis ir kuo daugiau duoti augantiems vaikams.“

Sukurtas žaliąsias stoteles vasarą prižiūrėti padės parduotuvių „Žalia stotelė“ darbuotojai, konsultuodami jaunuosius daržininkus apie augalų auginimą. Pavasarį prasidėjusi akcija „Žalia stotelė“ tęsis iki pat rudens ir baigsis ekologiškai išaugintų daržovių derliaus nuėmimu.

 Akcijos organizatoriai:
– ekologinio jaunimo švietimo projektas „Eko karta“;
– UAB agrofirma „Sėklos“, aprūpinanti sėjamąja medžiaga ir sodinimo įrankiais visus akcijos dalyvius, taip pat teikianti konsultacijas visais, su augalų sodinimu ir priežiūra susijusiais klausimais.
Akcijos informaciniai rėmėjai:
– ekologiškos kultūros gidas žurnalas „Ozonas“,
– sveiko maisto svetainė www.meniu.lt,
– jaunimo aplinkosaugos projektų svetainė www.ekokarta.lt,
– svetainė www.seklos.lt.

Apie projektą „Eko karta“
Eko karta – ekologinio švietimo projektas, gimęs ir įgyvendinamas jaunimo iniciatyvinės grupės. Projektu siekiama ugdyti pilietiškai atsakingus jaunimo elgesio įgūdžius ir požiūrį, suteikiant galimybę dalyvauti aktualių aplinkosaugos klausimų, teorinių svarstymų ir sprendimų priėmimo procese bei aktyvioje aplinkosaugos veikloje. Svarbiausios projekto veiklos: eko renginiai ir akcijos, interaktyvios paskaitos ir diskusijos ekologijos temomis, eko zonų ir eko stendų įkūrimas bei veiklos juose organizavimas, jaunimo eko enciklopedijos „Žaliasis virusas” parengimas.

Daugiau informacijos:
Giedrė Kisielė
Ekologinės bei aplinkosauginės švietimo ir ugdymo iniciatyvos

http://www.ekokarta.lt

VšĮ “Kultūros idėjų institutas” el. paštas projektai@ozonas.lt tel.  8 620 88664 

Scroll to Top