Darbuotojas PLIUS morkų sultys LYGU įmonės klestėjimas?!

Ar manote, kad jūsų bendradarbiai pozityviai motyvuoti, darbo vietoje jaučiasi vertinami ir dirba efektyviai?  Jei taip, vadinasi jūs skiriate pakankamai dėmesio darbuotojams ir jų motyvacijos kūrimui. Tačiau daugelio įmonių vadovai pastebi, kad kiekvienas darbuotojas ir kolektyvas turi savo nusistatymus, charakterį, ir žinoma,  žinių ir patirties bagažą. Todėl įmonių darbuotojų motyvacijos formavimosi kelyje pasitaiko daug kliūčių.

Motyvuoti — tai siekti darbuotojų pasitenkinimo

Motyvacija – tai žmonių skatinimas veikti taip, kad jie ir įmonė pasiektų numatytus tikslus ir būtų patenkinti kiekvieno žmogaus poreikiai. Motyvuoti darbuotojus – tai siekti jų pasitenkinimo. Įmonė kuri kuria draugišką darbo aplinką ir siekia įvairiais būdais motyvuoti darbuotojus sukuria aukštesnį darbo našumą, mažesnę darbo jėgos kaitą, geresnę kokybę su mažiau nuostolių,  didesnę tikimybę, kad pokyčiai bus pripažinti, o ne jiems priešinamasi, didesnę tikimybę, kad naujos idėjos bus įgyvendintos ir prisiimta atsakomybė.

Įgyvendinant socialinės atsakomybės veiklas bus kuriamas patikimos, draugiškos aplinkai įmonės įvaizdis ir augantis įmonės žinomumas, klientų ir tiekėjų pasitikėjimas. Vietos bendruomenės alankumas palengvina plėtros projektų įgyvendinimą.

Keiskite motyvacijos modelį

Nors daugelio įmonių vadovai svarbiausiu darbuotojų motyvacijos elementu įvardina atlyginimą ir nesvarsto kitų motyvacijos būdų, tačiau patirtis rodo, kad tampa vis sunkiau savo srities specialistus motyvuoti vien darbo užmokesčiu. Darbuotojus, kurių motyvacija paremta vien atlyginimu, išlaikyti bus sunku, bus eikvojama energija naujo darbuotojo paieškai, apmokymams, mažės darbo efektyvumas ir įmonės rezultatai. Todėl labai svarbu jau šiandiena pasirūpinti darbuotojų motyvacija skiriant daugiau dėmesio socialiai atsakingomis veiklomis, kurias galėsite atlikti su minimaliomis investicijomis ir maksimalia grąža.

Atlikite darbuotojų poreikių tyrimus

Vieną kartą metuose atlikti anoniminę ar atvirą darbuotojų apklausą, siekiant išsiaiškinti du klausimus: kas darbuotojams svarbu ir ko jiems šiuo metu trūksta.  Taip sužinoti jų nuomonę apie savijautą, pageidavimus, lūkesčius, iššūkius ir problemas. Atidžiai analizuoti rezultatus. Remiantis apklausos rezultatais organizuoti veiklas, skatinančias teigiamas darbuotojų emocijas darbe.

Žinant darbuotojų poreikius bus galima kryptingai vykdyti veiklas, kurios svarbios darbuotojams ir duos geriausius rezultatus. Darbuotojai labiau pasitikės įmone.

Draugiškos ir darbinės aplinkos kūrimo pasiūlymai atsakingoms įmonėms

1. Vaišės darbuotojams, kuriančios draugišką darbo atmosferą ir sveiką aplinką

Veiklos:

— Kartą per savaitę darbuotojus vaišinkite obuoliais ar kitais sezoniniais vaisiais.

— Kartą per mėnesį organizuoti bendrus darbuotojų pusryčius, aptarti einamus klausimas, sveikinti jubiliatus, vaišinti darbuotojus šviežiomis bandelėmis.

— Kartą per mėnesį vaišinkite šviežiomis morkų sultimis.

— Kartą per menėsį organizuokite bendrus pusryčius, vaišinkite šviežiomis bandelėmis.

— Organizuokite rytinius penktadienio pusryčius pievelėje prie biuro (galima ir žiemą).

Rezultatai. Bendravimas prie maisto skatina geriau pažinti vieniems kitus, sukuria neformalaus ir draugiško bendravimo atmosferą. Pagerės darbo atmosfera įmonėje, darbuotojai jausis žvalesni, aktyvesni ir patenkinti. Padidės motyvacija dirbti, išaugs darbuotojų produktyvumas.

2. Aktyvumą ir poilsį skatinančios veiklos, reikalaujančios minimalių investicijų

Veiklos:

— Įrengite poilsio kambarį, kampelį, kuriame būtų patogu darbuotojams atsipūsti 15-20 min esant įtemptai darbo dienai ar sumažinti stresą ir įtampą.

— Įrenkite sporto kampelį darbuotojams, kur būtų galima pažaisti stalo futbolą, smigį, mini bokso kriaušę, rasti badmintono raketes ar paspirtuką.

— Žiemos vakarais organizuokite stalo žaidimų turnyrus. Galima nupirkti kelis komplektus arba skatinti darbuotojus atsinešti mėgiamus stalo žaidimus iš namų. Temos būtų keičiamos: Pokeris, Uno, Alias, strateginiai stalo žaidimai ir tt.

— Lauke įrenkite sūpynes, skersinį, suoliuką ir patogų stalą pietauti.

— Lauke įrenkite 1 kvadratinio metro lysvelės, kur augtų arbatžolės, prieskoninės daržovės ar gėlės. Raginkite darbuotojus patiems rūpintis augalais, skatinkite laistyti, prižiūrėti ir džiaugtis derliumi.

Rezultatai.  Padidės darbuotojų pasitikėjimas vienas kitu ir įmone. Bus įgyti nauji įgūdžiai, kuriais darbuotojai galės dalytis su šeimos nariais. Pagerės įmonės įvaizdis ir darbo kokybė. Išaugs darbuotojų profesionalumas ir darbo etika. Sudaromos sąlygos tobulėti, išaugs darbuotojų aktyvumas

3. Veiklos, kurios apjungia žmones ir sustiprina kolektyvą

— Organizuokite bendras išvykas į gamtą su darbuotojų šeimos nariais. Šiai veiklai jokių papildomų išlaidų nereikia, tačiau sukurs puikią nuotaiką kolektyve. Vasarą vykite prie ežero, žiemą — organizuokite pasivažinėjimus rogutėmis nuo kalniukų, besmegenių statymo varžybas, inkilų kėlimo popietę.

— Surenkite badmintono, tinklinio ar krepšinio turnyrą. Nugalėtojus apdovanokite atsakingomis dovanomis (gertuvės, medžiaginiai maišeliai.

— Vieną kartą metuose organizuokite temines apsirengimo dienas (pvz, pižamų penktadienis). Visiems bus smagu pasijuokti ir iš savęs ir iš kolegų.

— Vidiniame įmonės puslapyje pasidžiaukite darbuotojų sportiniais pasiekimais, sveikinkite gimtadienių, jubiliejų, vestuvių ir kitų svarbių švenčių proga.

— Žiemą visi drauge vykite į mišką šerti gyvūnų.

— Pasiūlykite darbuotojams patiems išsirinkti sritis, kuriose jie norėtų dalyvauti — lankyti senelių namus (kartą metuose), pasikviesti vaikus iš globos į savo įmonę, supažindinti juos su savo veiklos ir darbo specifika.

— Įmonėje surenkite ne tik produktyvumą skatinančius seminarus, bet ir paskaitas apie miego, sporto, meditacijų ar masažų naudą.

RezultataiStiprinamas darbuotojų pasitikėjimas įmone, darbuotojai aktyviai įsitraukia į bendras veiklas ir iniciatyvas, auga darbuotojų atsakingumas, produktyvumas, pasitenkinimas, lojalumas ir motyvacija,  pasiekiami aukštesni rezultatai ir geresnė darbų kokybė. Padidėja galimybės pritraukti, motyvuoti ir išlaikyti geriausius specialistus.

Scroll to Top