Darome gerus darbus: inkilų gamybos dirbtuvės

2016-03-14

Kovo 11-ąją dieną vyko tradicinės inkilų gamybos dirbtuvės, kurias organizavo VšĮ „Rūpi“. Ankstyvą rytą gausiai susirinkę komandos nariai ir savanoriai ne tik džiaugėsi prasmingai praleistu laiku su bendraminčiais, bet ir darbo rezultatais — naujais inkilais paukščiams.

Dirbtuvių metu suaugusieji gilinosi į inkilų gamybos subtilybes, klausėsi Artūro patarimų, kaip pagaminti inkilą, kuriame noriai apsigyventų paukščiai. Pasak Artūro, dažniausiai daroma inkilų gamybos klaida yra ta, kad pamirštama inkilus gaminti taip, kad juos būtų galima lengvai išvalyti. Svarbu atminti, kad tik švariuose inkiluose pavasarį gali apsigyventi paukščių pora. Užterštuose ir neprižiūrimuose inkiluose paukščiai perėti nesirinks, dėl ten įsiveisusių parazitų ir kenkėjų.

Gausus būrys dirbtuvėse dalyvavusių vaikų ne tik pirmą kartą laikė plaktuką, bet ir sužinojo, kuo skiriasi įprasti inklilai nuo inkilų pelėdoms, smagiai žaidė ir susirado naujų draugų. Dirbtuvių metu buvo pagaminta daugiau kaip dvidešimt inkilų, kuriuos dirbutėse dalyvavę savanoriai iškabins prie savo namų ir sodybų.

Dėkojame visiems dalyvusiems už puikią nuotaiką, prasmingai praleistą laiką ir gerus darbus!

Norėtumėte dalyvauti Rūpi organizuojamose veiklose? Sekite naujienas. 

Scroll to Top