Darome gerus darbus — Rūpi Neringa 2015

2015-05-11

Gegužės 8-9 dienomis Kuršių Nerijoje buvo galima išvysti neįprastą reginį – būrys savanorių rinko šiukšles Neringos paplūdimiuose. Taip VšĮ „Rūpi“ komandos nariai ir savanoriai, siekė atkreipti visuomenės dėmesį į Baltijos paplūdimių švarą.

Penktus metus iš eilės VšĮ „Rūpi“ organizuojama akcija „Rūpi Neringa“ išsiskyrė savo originalumu — Neringos paplūdimio šiukšles rinko dvi savanorių grupės, kurios vienu metu pajudėjo iš skirtingų taškų (Smiltynės ir Juodkrantės) ir susitiko pusiaukelėje.

„Žodžiu, sunku įsivaizduot geresnį atrakcioną, kai ir padarai kažką naudingo ir fantastiškai praleidi laiką tuo pat metu“,– sako Linas.

Pirmą kartą valymo istorijoje buvo išvalyta visa atkarpa nuo Juodkrantės iki Smiltynės — apie 20 km. VšĮ „Rūpi“ atstovai ir savanoriai ne tik surinko apie 100 maišų šiukšlių, bendravo su nustebusiais poilsiautojais, rinko gintarus, bet ir mėgavosi unikalia gamta — miegojo po atviru dangumi. 

Paplūdimyje rado ne tik gintarus, bet mokomąsias bombas

Renkant paplūdimio šiukšles buvo rasta ne tik įprastų šiukšlių (plastikinių maišelių, butelių, oro balionų likučių, rūbų ir t.t.), bet ir tokių netikėtų radinių kaip mokomosios bombos. Radus netikėtą radinį buvo iškviesti pasieniečiai, kurie vėliau kvietė ir išminuotojus.

Originaliausi Neringos paplūdimių radiniai:
2 mokomosios bombos;
jūrinė guminė valtis su palapine;
senas televizorius;
sunkiai nusakomos paskirties didelių gabaritų metalo gabalas;
labai daug batų;
durys;
laivų virvės ir kitos įdomybės.

„Pasvilom noris. Išsipūtėm mintis. Padarėm gerą darbą. IR! Prisirinkom gintarų nuo jūros kranto dovanų“, — sako Raminta.

“Rūpi” darbai — tai ne akcijos, o pilnas nuotykių gyvenimo būdas. Prisijunk prie gerų darbų ir Tu. Mus rasite facebook.com/rupi.lt.

 
Scroll to Top