Derliaus mugės Lietuvos mokykose ir globos namuose

2013-10-06

Šį rudenį vaikai iš įvairių Lietuvos mokyklų ir globos namų nuims derlių ir surengs muges. Jaunieji daržininkai visą pavasarį plušėjo kasdami lysves ir želdindami augalus savo ugdymo įstaigų aplinkoje, o dabar džiaugsis darbo vaisiais. Jie stebi augalus nuo sėklos pasėjimo iki derliaus subrandinimo, taip išsiaiškindami gyvybe pulsuojančios gamtos paslaptis.

Globos namai ir mokyklos šiais metais organizuos derliaus šventes, kurios bus skirtos pasidžiaugti nuveiktais darbais. Vietos bendruomenės taip pat galės prisidėti prie šventiškos atmosferos kūrimo rudens mugėse. 

„Rudens derliaus mugės – tai kvietimas vietos bendruomenėms ne tik kartu pasidžiaugti su vaikais jų užaugintu derliumi, tačiau ir raginimas drąsiau jungtis prie akcijos Žalia stotelė, tampant svarbiais jaunųjų daržininkų pagalbininkais“,– 

apie bendradarbiavimą pasakoja iniciatyvinės grupės „Ekokarta“ atstovė Lina Bakšytė.

Derliaus mugėse bus įrengtos nuotaikingos dirbtuvės: rudenio debesys, dangtelių dekoravimas, augalų širdelės, kulinariniai bandymai. Dirbtuvėse šventės dalyviai turės galimybę sukurti debesis su kabančiomis lietaus girliandomis, pasigaminti spalvotus dangtelius savo saldžioms uogienėms užsukti, iš beržo šakų išlenkti širdeles, kabėsiančias prie virtuvės lango, bei pagaminti daržovių traškučius, prieš kuriuos neatsilaikytų net didžiausi sveiko maisto skeptikai. Kiekvieną rudenį ir pavasarį žaliuoju maršrutu keliauja aplinkai draugiškos akcijos organizatoriai, kurie kviečia projekto dalyvius užsiimti kūrybine veikla.

Žaliosios iniciatyvos siekis yra ugdyti vaikų atidumą aplinkai, suvokimą, kad gamta yra jų namai, ir skatinti laisvalaikį praleisti kūrybiškai. „Žalia stotelė“ – tai lysvės, vedančios vaikus į tikrą, gyvą pasaulį. Čia jie susipažįsta su augalu nuo sėklos iki pat derliaus, mokosi rūpintis gyvąja aplinka ir taip tampa atsakinga ateities karta“,– apie tikslus kalba UAB agrofirmos „Sėklos“ atstovė Ramunė Monkevičienė.

Projektas „Žalia stotelė“ vykdomas nuo 2008 m. Tikslas – ugdyti aplinkai ir gamtai draugišką jaunąją kartą, gebančią rūpintis savo artimiausia aplinka ir užsiauginti gėles, daržoves, prieskonius, vaistažoles nuo sėklos iki derliaus. Akcijos organizatoriai: ekologinio jaunimo švietimo projektas „Eko karta“ ir UAB agrofirma “Sėklos”, aprūpinanti sėjamąja medžiaga ir sodinimo įrankiais visus akcijos dalyvius. Įmonė teikia konsultacijas, kurių metu vaikai gali sužinoti atsakymus į jiems rūpimus klausimus apie augalų sodinimą ir priežiūrą. Visuomeninis projektas skirtas vaikų darželiams, mokykloms, socialinių paslaugų dienos centrams ir vaikų globos įstaigoms.

Daugiau informacijos:

Lina Bakšytė

Akcijos „Žalia stotelė“ koordinatorė

el. paštas jaunimas@ozonas.lt

tel. 8 626 09774

Scroll to Top