Efektyvesnis bendravimas BE vizitinių kortelių

Pasak IBIS World Inc, JAV vizitinių kortelių pardavimai mažėja nuo 1990 metų, o apyvarta kasmet krenta 13 procentų. Negana to, Vakaruose sparčiai populiarėja nauja tendencija – atsisakyti vizitinių kortelių.

Analitikai teigia, kad popierinės vizitinės kortelės, panašiai kaip laikraščiai ar žurnalai, užleidžia vietą naujoms alternatyvoms ir efektyvesniems bendravimo būdams. Vizitinių kortelių nebeturi ne vien monarchai ar valstybių vadovai, bet ir garsūs verslininkai ar atsakingų įmonių darbuotojai.

Pasak ekspertų, puikaus dizaino visitinė kortelė atkreips dėmesį, tačiau abejojama, ar paskatins pirkti jos savininko paslaugą ar daiktą. Bendrame verslininko įvaizdyje (apranga, elgesys) ir komunikacijoje (bendravimo įgūdžiai ir gebėjimas sudominti) vizitinė kortelė nesudaro net vieno procento neverbalinės komunikacijos. Todėl kyla klausimas, ar verta investuoti į vizites korteles ir kaip bendrauti be jų?

Štai keletas patarimų, kurie padės jums užmegzti kokybiškus verslo kontaktus atsisakius vizitinių kortelių:

  • Pasakykite, kad neturite vizitinės kortelės ir ketinate savo duomenis atsiųsti elektroniniu paštu.
  • Potencialaus verslo partnerio el. pašto adresą įsiveskite į telefono atmintį.
  • 3 dienų laikotarpyje, siunčiant duomenis apie save, nepamirškite pridurti kur susipažinote, kuo jums buvo įdomus pokalbis ir pridėkite pašnekovui vertingą nuorodą. Priklausomai nuo situacijos rekomenduojama prisegti: žinomo autoriaus elektroninę knygą, susijusią su pašnekovo profesija, linksmą nuorodą, kuri privers nusišypsoti ar kt.

Yra ir kitų būdų išsaugoti naujus verslo kontaktus — išmaniąjame telefone parsisiųskite programėlę, skirtą kontaktų apsikeitimui (virtuali vizitinė kortelė) ir telefono vaizdo kamera nufotografuokite pašnekovo vizitinę kortelę.

Bendravimo be vizitinės kortelės privalumai:

  • iniciatyva susisiekti išliks jūsų rankose;
  • sumažinsite jūsų įmonės CO2 pėdsaką;
  • sutaupysite pinigų ir sukursite didesnę vertę skirdamas daugiau dėmesio bendravimui.

SVARBU. Jei manote, kad vizitinė kortelė yra graži ir vertinga verslo tradicija, rinkitės vizitines korteles, kurios gaminamos iš perdirbto popieriaus ir spausdintos atsakingoje spaustuvėje.

Scroll to Top