Eko iniciatyvos įmonėje. Ką rinktis: lazdos ar saldainio principą?

Daugelio iš mūsų namuose galima rasti senų baterijų, kurių niekaip neprisiruošiame išvežti į tam skirtus specialius konteinerius. O išmetus kartu su kitomis šiukšlėmis, baterijos pradeda irti ir skleisti sunkiuosius metalus. UAB “Callcredit Operations” komanda sugalvojo puikų būdą, kaip lengvai atsikratyti namuose pamirštomis baterijomis ir taip saugoti gamtą.

Dviguba žala gamtai

Suirdamos baterijos į aplinką išskiria toksines medžiagas, sunkiuosius metalus, rūgštis, kurios gali pakeisti dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Kaip žinia, į Lietuvą kasmet vidutiniškai importuojama 700 tonų baterijų ir galvaninių elementų, o surenkama ir perdirbama tik dešimtys tonų jų atliekų, kurios išmetamos panaudojus tik kartą. Taip daroma dviguba žala gamtai — ne tik neperdirbamos senos baterijos, bet ir teršiama gamta. Nuodingosios medžiagos gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplautos į vandens telkinius, o iš čia išmestose baterijose esantis švinas, gyvsidabris, nikelis kadmis gali patekti į gyvūnų ir žmonių organizmus.

Sprendimas paprastas

UAB “Callcredit Operations” užsisakė specialių konteinerį baterijoms, pastatė jį biure matomoje vietoje ir pakvietė darbuotojus atnešti nebereikalingas baterijas. Kad kvietimas rūšiuoti nebūtų tik eilinė neįdomi akcija, komanda sugalvojo padaryti specialias korteles lipdukams klijuoti. Tikslas — darbuotojui, kuris atneša 20 senų baterijų ir susiklijuoja lipdukus į šią kortelę, dovanojami pietus šalia įmonės esančiame restorane.

Nepraėjus nei savaitei nuo akcijos paskelbimo 7 darbuotojai pristatė tiek baterijų, kad užpildė beveik pusę konteinerio. Tuo tarpu kiti neša po mažiau ir kantriai klijuoja lipdukus. Akcijos tikslas surinkti senas baterijas, saugoti gamtą ir skatinti įmonės darbuotojų sąmoningumą atsipirko su kaupu, kadangi darbuotojai ne tik aktyviai prisijungė į draugišką aplinkai akciją, bet buvo apdovanoti.

Scroll to Top