Stovyklos vaikams: 6

Stovykla EKOKARTA 2022 kartu su Ukraina

Kaimiškoje aplinkoje įsikūręs palapinių miestelis, paskutinę birželio savaitę subūrė jaunuolius iš Lietuvos bei Ukrainos, o tuo pačiu savanorius bei vadovų komandą, įgyvendinusią Ekokarta 2022 stovyklos programą. Dubysos regioninio parko slėnis, supamas įspūdingo kraštovaizdžio, šiais metais tapo puikia galimybe jaunimui įsikrauti naujų įspūdžių. Galėjimas vienas kitą išgirsti, ką kalba kitas, kartais ir be žodžių bei mokymasis geriau suprasti save ir kitus – stovyklos ryškiausi pasiekimai.

Į paauglystės tarpsnį orientuota Ekokarta programa, kasmet siekia sustiprinti kiekvieno dalyvio galimybes aktyviai veikti, šiemet buvo pripildyta bendraamžių ryšius kuriančiais užsiėmimais. Instrumentų garsai ir visų bendrai kuriama muzika maišėsi su kaimo gamtos ramybe. 

Dalia Razumienė muzikos kalba atvėrė pirmosios stovyklos dieną, kuri buvo kupina jaudulio ir naujo pažinimo. Vėliau laukę vakarai prie laužo, komandiniai išbandymai, svečių užsiėmimai, gamtos patyriminės veiklos ir darbas grupėse, iš skirtingų vietovių suvažiavusius jaunuolius padėjo sutelkti į grupę, galinčią įveikti net ir keisčiausius vadovų sumanymus. Todėl Zozulka šokis, virvių ir vandens kovos, pievų tyrinėjimai, Dubysos tylos žygis bei kitos užduotys vos tilpo į stovyklai skirtą laiką ir kūrė išgyvenimus, auginančius kiekvieną.

Stovykla Ekokarta taip pat skatina savanorišką veiklą, todėl džiugu, kad šiemet buvo galima sudaryti jų komandą. Į savanorių gretas šiemet įsitraukė pernai metais Padubysio sodyboje stovyklavusios Rugilė bei Deimantė, norėjusios padovanoti tai, ką patyrė šauniausioje stovykloje, o visus užkulisius puikiai koordinavo savanorė Laura bei Julija, taip pat atvykusi iš Ukrainos ir todėl norėjusi prisidėti prie šios iniciatyvos. 

Kartu su vaikais į stovyklavietę atvykęs savanoris Žydrūnas grupių veiklose leido pajusti ramybę ir susitelkimą. O stovyklos programą papildė svečiai – mentoriai, kurie dalinosi savo veiklomis: Petras Ąžuolas Kalpokas energijos suteikė karatė treniruotėje, Kristina Kalpokienė dovanojo draugystės apyrankių dirbtuves, Draugams.lt su Mariumi Klimavičiumi pripildė stovyklavietę vandens žaidimais, o stovyklautojų visad šiltai sutinkamas Elonas Pokanevič ir Elzė Borsteikaitė sukūrė nepamirštamą koncertą. 

Visa tai leido pažinti skirtingas laisvalaikio veiklas ir juos kuriančius žmones.

Taip pat esame dėkingi ir Padubysio sodybos šeiminikams Žanui ir Linai Talandžiams, dovanojusius savo erdvę vaikams, Eglei Gulbinovičienei, kuri kasdieną lepino skaniausiais pietumis. O galimybę dalyvauti nemokamai stovyklautojams sudarė VšĮ ,,Rūpi“ komanda.

Gamtos patyriminę programą sudarė jau ilgus metus paauglių stovykloje susiburianti profesionali komanda: psichologės Rūta Vitienė, Karina Kravčenko, Vaida Galkontaitė, edukologė Lina Bakšytė, siekiančios suteikti brandos sunkumus išgyvenantiems vaikams stiprinantį palydėjimą. Siekiama, kad  jaunoji karta tikėtų savo jėgomis ir galėtų kurti pozityvius pokyčius savo aplinkoje, o bendraamžių grupės tiestų tarpusavio tinklus ir tokiu būdu galėtų veikti aktyviai.

Šių metų stovykla leido suburti didelį ratą žmonių, norinčių padrąsinti jaunimą veikti aktyviai. Tikimės, kad Ekokarta augs bei kurs stiprią bendruomenę. Tęsti šiuos darbus labiausiai įkvepia žodžiai ir palaikymas. Dalyvių mamos apie stovyklą atsiliepia itin šiltai:

Добрый вечер

Bесь ваш коллектив!

Благодарю за организацию прекрасного отдыха.

Моему сыну ОЧЕНЬ понравилось.

Вы согрели душу ребенку.

Литовцы, ВЫ НЕОБЫКНОВЕННЫЕ

Нам так важна поддержка и помощь, когда опускаются руки, теряешь надежду и не знаешь, что нас ждет завтра рядом обязательно появляетесь ВЫ!!!!!!

С благодарностью от семьи в Украине

Добрый день, спасибо вам большое за организацию такого чудесного лагеря, mоему сыну очень-очень понравилось, море впечатлений.

Scroll to Top