EKO stovykla – tęstinis ir evoliucionuojantis reiškinys

2015-07

Nuo 2010 m. kiekvieną vasarą VšĮ „Rūpi“ su partneriais organizuoja nemokamą vaikų stovyklą vaikams iš vaikų namų ir probleminių šeimų. Kiekvienoje stovykloje dalyvauja ~ 30 tikslinės auditorijos vaikų su kuriais dirba 3-4 nuolatiniai vadovai ir ~ 10-15 savanorių bei skirtingų veiklų vadovų.

• 2010 m. – stovykla vyko 3 dienas Vilniaus jaunųjų gamtininkų stotyje, o stovyklos pagrindiniu akcentu buvo paskaitos ir veiklos orientuotos į ekologiją ir aplinkosaugą.

• 2011 m. – stovykla vyko 5 dienas Pavilnių regioniniame parke. Stovyklautojai per įvairias teorines ir kūrybines veiklas buvo skatinami saugoti aplinką, atsakingai vartoti, kurti ir gaminti patys.

• 2012 m. – 5 dienas stovykla vyko Neries regioniniame parke, kur stovyklautojai traukė į ilgus žygius sausuma ir vandeniu, mokėsi išgyventi gamtoje.

• 2013 m. – savaitę stovyklos dalyviai mokėsi savarankiškumo, keitėsi turimais įgūdžiais, mokėsi vieni iš kitų, planavo tolimesnį stovyklos įrengimą ir koncepciją.

Visus keturis metus stovyklos vykdavo skirtingose vietose, kurių šeimininkai sutikdavo priglausti stovyklautojus. Nuo 2014 m. stovyklos vadovai įsigijo žemės plotą, kuriame nuo šiol galės vykti visos stovyklos, o stovyklautojai patys kurti savo erdvę.

2015 m stovyklos planai

2015 metais planuojamos trys stovyklos pamainos, kuriose dalyvaus tie patys vaikai: pavasario, vasaros ir rudens atostogų metu. Toks veiklos modelis pasirinktas dėl dviejų priežasčių: pavasario ir rudens atostogų metu vaikai neturi ką veikti/užimtumo, todėl laikas švaistomas veltui, kyla pavojus ieškoti užsiėmimų gatvėse.

Kita priežastis – nuo 2015 metų planuojama stovyklas vystyti gamtos terapijos pagrindu, t.y. su stovyklos dalyviais dirbti ir juos ugdyti pasitelkiant daržininkystę (daržovės, uogos), sodininkystę (vaismedžiai), gyvulininkystę, kaip darbo metodą, kuomet ugdomas vaikų atsakingumas, tolerancija, kantrybė, pagarba gamtai, sąmoningas vartojimas, suteikiami nauji įgūdžiai. Stovyklautojai kurtų savo daržus/sodus pavasarį, rūpintųsi jais vasarą ir turėtų derliaus šventę rudens atostogų metu.

Pagrindinė stovyklos idėja/tikslas – kad vaikai/jaunimas patys kurųsi erdvę, kurioje nori būti, augti ir auginti. Visi stovyklautojai galės lankyti savo ūkį ištisus metus.

Tradiciškai, stovyklos metu bus vykdomos kūrybinės dirbtuvės, amatų užsiėmimai, aktyvūs žaidimai, diskusijos-seminarai, problemų sprendimo paieškos, konkursai ir pan.

Stovyklai reikalinga pagalba

Didžiąją dalį su stovykla susijusių išlaidų dengia organizatoriai. Trūkstamos sumos pagal veiklas:

Maitinimas 600 eur

Transportas (vaikų atvežimas/nuvežimas, būtinų priemonių tiekimas) 300 eur

Priemonės veikloms 300 eur

Kūrybinės dirbtuvės 1000 eur

Stovyklavietės įrengimo darbai (pavėsinė, aplinkos tvarkymas, kt.) 1000 eur

Gyvūnų ūkis (gyvūnų jaunikliai, aptvarai, narvai, kt.) 1000 eur

Daržo įrengimas 600 eur

Viso: 4800 Eur

Scroll to Top