Ekspertų patarimai, kaip įmonėje taupyti vandenį (ir pinigus)

Rūpintis mus supančia aplinka yra ne tik kilnu, bet ir finansiškai pelninga. Biure ar kitose įmonės patalpose atsakingai naudojant gamtos resursus galima ženkliai sutaupyti. 

Per pastarąjį dešimtmetį vandens sunaudojimas pasaulyje ženkliai išaugo. Gali būti, kad ateityje organizacijoms bus keliami aukštesni vandens naudojimo reikalavimai bei įsivyraus griežtesnė kontrolė. Tad kodėl nepradėjus taupyti vandenį (ir pinigus) įmonėje jau šiandiena?

Dalinamės ekspertų patarimais, kurie ne tik sumažins įmonės išlaidas už vandenį (iki 30 proc.), bet ir padidins darbuotojų sąmoningumą.

  1. Supažindinkite darbuotojus. Susirinkimų metu pristatykite vandens taupymo idėją įmonės personalui, išsiųskite elektroninius laiškus su aiškiomis rekomendacijomis kaip taupyti vandenį įmonėje. Esant galimybei suburkite komandą, kuri bus atsakinga už vandens taupymo iniciatyvas įmonėje bei supažindins kolegas su pasiektai rezultatais.
  2. Jokio plastiko. Užuot pirkus vandenį plastikiniuose buteliuose, skatinkite darbuotojus gerti vandenį iš čiaupo (taip nereikės išmesti pusiau išgertus vandens buteliukus). Atsisaky­dami van­dens plas­tikini­u­ose buteliu­ose kiekvien­ais metais „sutaupysite“ tiek plas­tiko atliekų, kiek sve­ria 10 metų vaikas. Plas­tikas suyra per 500 metų, todėl įmonėje atsisakykite nedidelės tal­pos plas­tik­inės taros.
  3. Vandens filtrai. Esant nekokybiškam vandentiekio vandeniui jūsų regione rinkitės vandens filtrus, didelės talpos arba daugkartinio naudojimo tarą.
  4. Virdulys. Virindami vandenį, įpilkite tik tiek, kiek reikia. Kaskart pil­dami po vieną stik­linę van­dens mažiau, sutaupysite kelias­dešimt litrų vandens per mėnesį.
  5. Indaplovė. Įmonės virtuvėlėje įrenkite indaploves. Indaploves įjunkite tik dienos pabaigoje, esant dideliam nešvarių indų kiekiui. Tokiu būdu taupomas ir vanduo, ir elektros energija. Plaunant indus indaplove sunaudojama 37 proc. mažiau vandens nei plaunant rankomis po tekančia vandens srove. Be to, mažiau suvartojama ne tik energijos vandeniui pašildyti, bet ir plovimo priemonių.
  6. Taupantys vandens maišytuvai. Įrenkite sensorinius vandens čiaupus. Patikrinkite ar vandens maišytuvai turi aeratorius (aeratorius sumaišo vandenį su oru). Taip galima sutaupyti iki 50 % vandens. Neužmirškite pilnai užsukti vandnes čiaupus. Varvantis, lašantis iš čiaupo vanduo gali sudaryti net iki 500 m³ vandens nuostolį per metus. O jei tokių „varvančių“ čiaupų įmonėje ne vienas?
  7. Nuleidžiamas vanduo. Tualete įrenkite vandenį taupančius bakelius, kurie išsiskiria nedideliu tūriu (iki 10 litrų) ir galimybe reguliuoti nuleidžiamo vandens kiekį.
  8. Įmonės automobiliai. Įmonės automobilius plaukite atsakingose, vandenį tausojančiose plovyklose.

Analizuokite vandens taupymo rezultatus, su praėjusiu laikotarpiu lyginkite ne pinigų sumą (įkainiai gali keistis, todėl rezultatas nebus objektyvus), bet vandens kiekį.

Tapkite žinomi, kaip vandenį taupanti įmonė. Su geriausiomis taupymo idėjomis supažindinkite kolegas, draugus, įmonės partnerius ir klientus. Meskite vandens taupymo iššūkį įmonės partneriams ir kvieskite juos taupyti kartu.

Žinote daugiau būdų kaip taupyti vandenį įmonėje? Rašykite mums.

Scroll to Top