Forumas “Žalia stotelė — erdvė pokyčiams” 2014.04.15 Vilniuje

2014-04-15

2014 m. balandžio mėn. 15 d. (antradienį) pedagogai, socialiniai darbuotojai bei auklėtojai kviečiami į ugdymo įstaigų teritorijų apželdinimo ir daržininkavimo programos „Žalia stotelė“ dalyvių forumą „Žalia stotelė – erdvė pokyčiams“.

Pagrindinis forumo tikslas – teigiamų pokyčių skatinimas mokyklų bei globos namų bendruomenėse, kuriant Žaliąsias edukacines erdves. Pati sodininkavimo erdvė, veiklos struktūra bei užsiėmimai savaime yra terapiniai veiksniai, padedantys mažinti stresą, skatinantys kūrybiškumą, o augalų puoselėjimas sudaro galimybes vaikui pažinti ir atskleisti ne tik gamtos dėsnius, tačiau ir patį save. 

Todėl renginyje bus siekiama atsakyti į klausimą, kokius svarbiausius pokyčius skatina Žaliosios erdvės ugdymo įstaigose? 

Kokią naudą tai gali suteikti vaikui, mokytojui ar visai bendruomenei? Projekto „Žalia stotelė“ dalyviai dalinsis savo patirtimi, taikant šią veiklą savo įstaigose, tuo pačiu skirtingi specialistai atskleis įvairius požiūrius į sodininkavimą mokykloje, darželyje ar globos namuose.

Dalyviai: į renginį kviečiami darželių, mokyklų, globos namų pedagogai, suinteresuoti atstovai, susidomėję ar norintys įsijungti į projektą „Žalia stotelė“.

Laikas: 2014 m. balandžio mėn. 15 d. (antradienį). 11.00 – 17.30 val.

Vieta: Vilnius, Lietuvos edukologijos universitetas Gamtos, matematikos ir technologijų fakultetas (Studentų g. 39, Vilnius)

Pagrindiniai pranešėjai: psichologė Gintarė Pupinytė, lektorė Danielė Šležienė, studijos „Sodo meno avilys“ viena iš steigėjų, visuomenininkas Donatas Vaičius, susivienijimo Žali.lt atstovas, ugdymo įstaigų atstovai. Dalyviai taip pat turės galimybę apsilankyti Lietuvos Edukologijos universiteto Oranžerijoje ir išgirsti vedėjos bei botanikės Teresės Jokšienės specialiai parengtą pasakojimą.

Pagrindinės temos:

– Ugdymo įstaigų „Žalioji“ patirtis;

– Kurti skatinantys (ne)paprasti Žaliųjų erdvių sprendimai ugdymo įstaigoms (augalų specialistės požiūris);

– Žalioji erdvė – efektyvi pagalba vaikui (psichologės požiūris);

– Augalų auginimas – galimybė burti bendruomenes (visuomenininko požiūris).

Forume taip pat vyks darbas grupėse, siekiant atskleisti įvairias Žaliųjų erdvių ugdymo įstaigose puses (nuo aplinkos iki žmogaus pokyčių).

Norintys dalyvauti prašome užsiregistruoti iki balandžio mėn 4 d. išankstinėje registracijoje, nes vietų skaičius ribotas. Iš vienos įstaigos gali dalyvauti du žmonės. Savo duomenis (įstaigos pav.; vardą, pavardę, kontaktus) prašome atsiųsti el. paštu:  jaunimas@ozonas.lt. Renginys nemokamas.

Platesnė informacija: Lina Bakšytė, jaunimas@ozonas.lt; tel. 8 676 09774; ekokarta.lt.

Trumpai apie iniciatyvą „Žalia stotelė“. Iniciatyva pradėta 2008 m., kuomet grupelė žmonių  pradėjo mokyklų teritorijų apželdinimo bei daržovių auginimo vaikų globos namuose projektą.

Šiuo metu iniciatyva jungia apie 40 skirtingų ugdymo įstaigų visoje Lietuvoje (mokyklų, darželių, vaikų globos namų), kuriose skatinamas augalų auginimas bei šio užsiėmimo įtraukimas į ugdymo procesą, Žaliąsias erdves naudojant vaikų gyvenimo įgūdžių ugdymui (daugiau apie iniciatyvos veiklas galima rasti čia: ekokarta.lt).

Forumo organizatoriai:

Scroll to Top