Geriau pažinti Lietuvą su rūpi.lt komanda

2014-11-25

Sužinoti, kaip saulės energijos pagalba džiovinti vaistažoles, kaip užkurti laužą be degtukų ar savo rankomis prisikulti grikių — tai ne ištraukos iš gamtos pažinimo žurnalo, o Lietuvos kaimo kasdienybė.

VšĮ “Rūpi”, kurios tikslas edukuoti ir įkvėpti žmones daryti gerus darbus, saulėtą sekmadienį pakvietė komandos narius ir bičiulius geriau pažinti neatrastas Lietuvos vietas. Kelionei buvo pasirinktas ne tradicinis būdas keliauti — automobilis, o traukinys. Tuo ypač džiaugėsi išvykoje dalyvavę vaikai. Kelionės tikslas — Pamerkio kaime esanti Grikučio sodyba. Išlipus viename gražiausių dzūkijos kaime Pamerkyje esančiame prie Merkio upės, bičiulių laukė ne tik “melagių” tiltas, puiki gamta, bet ir edukacinė programa.

“Klysta tie, kurie šaltojo sezono metu savaitgalius leidžia namuose, juk Lietuvoje tiek daug įdomių ir neatrastų vietų”, — sako VšĮ Rūpi direktoriaus Aurimas Stabingis.

Pasak organizatorių tokios išvykos nereikalauja nei didelio pasiruošimo, nei išlaidų. Pasirinkite jus dominantį maršrutą ir pakvieskite draugus. Pradėjus domėtis nustebsite kiek nuostabių ir neatrastų vietų yra jūsų apylinkėse. Šaltojo sezono metu daugelis turizmo sodybų siūlo edukacines programas, kurios tiks visai šeimai.

Grikučio sodyboje bičiuliai sužinojo ne tik apie grikių auginimo įpatumus, patys mušė naminį sviestą, gamino grikių blynus, aiškinosi senovinių daiktų paskitį, žaidė futbolą, vaikščiojo ant kojokų, mynė mįslės,bet ir pirmą kartą savo rankomis kūrė laužą su smalėku. O kvepiantys grikių blynai su baravykų padažu visiems paliko nemažesnį įspūdį nei gurmaniška vakarienė restorane.

Grįžtant traukiniu namo vaikai dar ilgai dalinosi įspūdžiais, suaugę kūrė kitų išvykų Lietuvoje planus. O tamsus ir rudeniškas vakaras, kuris pasitiko žygio dalyvius Vilniuje, jau nebeatrodė nei toks šaltas, nei niūrus. Pasak VšĮ Rūpi narių, tokios kelionės ne tik padeda atrasti Lietuvą, bet ir geriau pažinti vieniems kitus, prasmingai praleisti laiką su draugais ir šeima.

Scroll to Top