Grįžtantiems paukščiams — 60 naujų inkilų

2017-03-15

Kovo 11-ąją dieną vyko VšĮ „Rūpi“ organizuojamos tradicinės inkilų gamybos dirbtuvės. Ankstyvą rytą gamtai neabejingi savanoriai ne tik mėgavosi puikiai praleistu laiku, bet ir darbo rezultatais — 60 inkilų sugrįžtantiems giesmininkams.

Kasdien į Lietuvą sugrįžta vis daugiau paukščių, kurie dairosi, kur galės įsikurti ir perėti jauniklius. Inkilų statymas yra puikus būdas kompensuoti iš paukščių atimtas natūralias buveinės.

VšĮ „Rūpi“ kiekvienų metų pavasarį organizuoja inkilų gamybos dirbtuves, prie kurių šiais metais prisijungė ir gausus būrys UAB „Eugesta“ darbuotojų su šeimomis.

Šios iniciatyvos imtis paskatino tai, kad mūsų aplinkoje mažėja medžių su drevėmis, kuriose saugiai gali įsikurti sugrįžtantys paukščiai. Inkilų gamyba ir kėlimas yra pagalba urbanizacijos, žemės ūkio veiklos iš nuolatinių buveinių stumiamiems paukščiams, o kartu ir smagus užsiėmimas visai šeimai ir draugams. VšĮ „Rūpi“ atstovai džiaugėsi, kad per kasmetines inkilų gamybos dirbtuves jau yra pagaminta beveik 200 inkilų, kurie pasklido po visą Lietuvą.

Grįžtantys paukščiai atranda naujus namus, o žmonės — geras emocijas

Inkilų gamybos dirbtuvėse dalyvavę savanoriai sužinojo, kaip pagaminti inkilus, kad juos būtų galima lengvai prižiūrėti ir valyti. Svarbu atminti, kad tik švariuose inkiluose gali apsigyventi paukščių pora. Užterštuose ir neprižiūrimuose inkiluose paukščiai perėti nesirinks, dėl ten įsiveisusių parazitų ir kenkėjų.

Dirbtuvėse dalyvavę vaikai prisipažino, kad ne vienas iš jų pirmą kartą rankose laikė plaktuką ir džiaugėsi galėdama prisidėti prie inkilų gamybos darbų: kartu su tėčiais kalė, tvirtino stogus ar lankstė vielą.

Gamindami inkilus gamtai neabejingi savanoriai džiaugėsi, kad tokios iniciatyvos ne tik suburia bendraminčius, bet ir skatina rūpintis supančia aplinka.

Šiais laikais nėra sudėtinga nupirkti pagamintą inkilą, tačiau turint entuziazmo, jį galima pasigaminti ir patiems. Pačių rankomis pagaminti inkilai džiugins labiau, nes čia apsigyvens ne tik paukščiai, bet ir mieli prisiminimai.

Inkilų gamybos atmintinė:

1. Pasirinkite kam kelsite inkilą: paukščiams, šikšnosparniams ar vabzdžiams. Šalia žmonių gyvenamų namų inkilai dažniausiai keliami zylėms, varnėnams, naikinantiems sodų kenkėjus ir džiuginantiems šeimininkus savo giesme.

2. Inkilams gaminti rinkitės medines neobliuotas lentas. Būtinai atsižvelkite į tai, ar inkilą bus galima išvalyti. Atsižvelkite į ornitologų rekomendacijas.

3. Kabinant inkilus daugiau dėmesio skirkite ne medžio rūšiai, o į tam, ar paukščiui bus patogu atskristi.

4. Inkilą atsukite į pietrytinę ar rytinę pusę (šiaurės pusėje bus šalta, pietinėje pusėje — karšta).

5. Rekomenduojamas inkilo pakabinimo aukštis – 4-5 m. nuo žemės.

Scroll to Top