Išeini? Išjunk Mane! (projektas Lietuvos mokykloms)

2013-09-26

VšĮ “Rūpi” spalio mėnesį kviečia Lietuvos mokyklas dalyvauti aplinkosauginiame projekte “IŠEINI? IŠJUNK MANE” ir laimėti puikius prizus.

Projektos tikslas — ›skatinti jaunosios kartos draugišką aplinkai elgesį ir ugdyti atsakingą vartojimą.

Projekto dalyviai — 5-12 klasių mokiniai visą spalio mėnesį diskutuos apie gamtos išteklių saugojimą bei kurs atsakingos mokyklos principus.

Projekto pradžia – spalio 1 d. Mokinių pasiūlytus atsakingos mokyklos principus iki spalio 28 d. siųskite mums el. paštu rupi@rupi.lt. Nugalėtojus lapkričio 5 d. skelbsime internetinėje svetainėje www.rupi.lt bei informuosime asmeniškai. Su mokinių pasiūlytais geriausiais atsakingos mokyklos principais supažindinsime Švietimo ir mokslo ministeriją bei visas Lietuvos mokyklas.

Projekto “Išeini? Išjunk mane” prizai – atsakingos klasės vardas ir šveicariškos, ekologiškos gertuvės SIGG klasės mokytojui bei kiekvienam laimėjusios klasės mokiniui.

VšĮ “Rūpi” kviečia Jūsų mokyklą aktyviai dalyvauti projekte, siūlyti savo atsakingos mokyklos idėjas ir laimėti pagrindinį prizą.

Projekto “Išeini? Išjunk mane” programa ir sąlygos

Projekto uždavinys — išsiaiškinti, kaip mokykloje taupyti popierių, vandenį, elektrą ir šilumą bei sukurti atsakingos mokyklos principus.

Projekto pradžia – spalio 1 d. Atsakingos mokyklos principus iki spalio 28 d. siųskite mums el. paštu rupi@rupi.lt. Nugalėtoją 2013.11.05 skelbsime internetinėje svetainėje www.rupi.lt bei informuosime asmeniškai.

Aplinkos išteklių tausojimo ir atsakingo vartojimo idėjų galite rasti internetinėje svetainėje www.ekorekomendacijos.lt, o rekomenduojamus klausimus moksleivių diskusijoms – svetainėje rupil.lt. Jei jūsų mokykla pageidauja gauti projekto “Išeini? Išjunk mane” lipdukus, rašykite mums el. paštu rupi@rupi.lt.

Projekto eiga:

 1. Supažindinkite mokyklos bendruomenę su “Išeini? Išjunk mane” projektu.
 2. Išrinkite klasę, kuri nori dalyvauti projekte.
 3. Kartu su projekte dalyvaujančios klasės mokiniais apibrėžkite esamą mokyklos elektros, šilumos, popieriaus,vandens taupymo ir rūšiavimo situaciją. Išskirkite silpnąsias ir stipriąsias puses.
 4. Kartu su mokiniais parenkite atsakingos mokyklos principus.
 5. Atsakingos mokyklos principus pritaikykite praktiškai. Apie pasiektus rezultatus informuokite jūsų mokyklos mokinius, tėvelius ir mokytojus.
 6. Iki spalio 28 d. siųskite mokinių sukurtus atsakingos mokyklos principus, klasės nuotrauką el. paštu rupi@rupi.lt.
 7. Lapkričio 5 d. internetinėje svetainėje www.rupi.lt skaitykite, kuriai klasei atiteko nugalėtojo vardas ir projekto prizai.

Rekomenduojami klausimai mokinių diskusijoms, kurie padės sukurti atsakingos mokyklos principus:

 • Iš kur atsiranda energiją?
 • Kodėl reikia taupyti elektros energiją, šilumą, popierių, vandenį mokykloje?
 • Kaip jūsų mokykla jau taupo energiją, popierių, šilumą ir vandenį bei ką galima daryti kitaip?
 • Kaip ir ką galima rūšiuoti mokykloje? Kodėl yra svarbu rūšiuoti?
 • Pertraukų metu patikrinkite kiek yra tuščių patalpų mokykloje, kuriose buvo palinkta įjungta šviesa. Kodėl svarbu išjungti šviesą kiekvieną kartą, kai išeini iš patalpos?
 • Kiek jūsų klasės mokinių į mokyklą vyksta viešuoju transportu, yra vežami tevelių, ateina pėsčiomis? Kuris iš šių būdų yra draugiškiausias aplinkai? Kodėl?
Scroll to Top