Jaunimas drąsiau žiūri į „žemės darbus“

2010-10-28

Eko karta“ kartu su agrofirma „Sėklos“ jau antrą savaitę važinėja po Lietuvos mokyklas ir vaikų namus. Pavasarį kartu su jaunimu apželdinę mokyklų aplinkas ir pasodinę ekologiškas gėrybes vaikų namuose, šį kartą akcijos organizatoriai po Lietuvą keliauja su įvairiaspalvėmis svogūninėmis gėlėmis. Iki antrosios lapkričio savaitės, 20-tyje Lietuvos mokyklų ir vaikų namų bus pasodinta daugiau nei 1500 kvadratinių metrų svogūninių gėlių.

Savo rankomis užauginti svogūnai – brangesni

Vaikų globos namų auklėtiniai pavasarį pirmą kartą savo rankomis sodinę ekologiškas daržoves, jau „nusiėmė“ derlių ir laukia naujos pavasario sėjos. „Skaniausi tai buvo agurkai! Ir dar aišku svogūnai, nes jų buvo labai daug. Dar dabar turime visą pintinę iš kurių ant palangių auginsime svogūnų laiškus, kad žiemą turėt savo žalumynų“ – su užsidegimu pasakoja jaunieji Kauno vaikų globos namų „daržininkai“.

Paklausus vaikų ar jaučia skirtumą tarp savo rankomis užaugintų daržovių ir pirktų parduotuvėje, visi neabejodami linksi galvomis.

Vieną kartą pasodinus, nekyla noro sutrypti

Balandžio mėnesį, kuomet prasidėjo akcija „Žalia stotelė“, į darbą kibo vaikai ir jaunimas kartu su mokytojais. 20 akcijoje dalyvavusių mokyklų jie tvarkė savo aplinką, ruošė žemę gėlių sodinimui ir savarankiškai, klausydami agronomų patarimų, apželdino savo mokyklų aplinkas. Šį kartą, kad pasibaigus žiemai nereikėtų ilgai laukti ir gėlių spalvos bei gausa džiugintų jau ankstyvą pavasarį, agrofirma „Sėklos“ dovanojo mokykloms ir vaikų namams svogūnines gėles. Tokio kiekio, kuris bus pasodintas, užtektų apsodinti beveik pusę futbolo aikštės, tad pavasarį spalvomis galės džiaugtis ne tik mokyklų ir vaikų namų vaikai ir jaunimas bet ir vietos bendruomenė.

Jaunimas pradeda drąsiau žiūrėti į „žemės darbus“

Per pirmąja akcijos savaitę aplankytuose vaikų namuose nestigo entuziazmo. Vaikai ir jaunimas be paskatinimo planavo gėlynų vietas, konspektavosi gėlių auginimo patarimus. „Kadangi vaikus lankėme prieš lapkričio 1-ąją, lauktuvių atsivežėme ir didžiulius moliūgus. Iš jų vaikai ne tik išskaptavo įvairius veidus bet ir išsirinko sėklas, kurias nusprendė susidžiovinti ir bandyti užsiauginti moliūgus patys.“ – pasakoja „Eko karta“ vadovė Ieva Malaiškaitė. Taigi laikai, kai jaunimas bijojo kišti rankas į žemę, keičiasi. Jaunoji karta vis dažniau prisiima atsakomybę ne tik už save bet ir paragina atsakingiau į aplinką žiūrėti suaugusius. Jeigu taip ir toliau, galbūt miestai netaps „betono džiunglėmis“, o parkuose nebebus kertami medžiai.

Daugiau informacijos:

Eko karta“ projekto vadovė

Ieva Malaiškaitė

El. p. culture@ozonas.lt,

mob. Tel 8 670 68342

Scroll to Top