Kaip atgauti jėgas pietų pertraukos metu

Leiskite paklausti, ką veikiate pietų pertraukos metu: paskubomis užkandžiaujate prie savo darbo stalo, o gal pietų pertraukos išvis atsisakote, nes “turite daug darbo”, “reikia baigti svarbų projektą”? Kad ir kaip ten būtų, statistika rodo, kad vis daugiau žmonių neįvertina pietų pertraukos privalumų ir poilsiui skirtą laiką praleidžia darbo vietoje. 

Naujausių tyrimų duomenimis, tik 1 iš 3 žmonių pietų pertraukos metu atsitraukia nuo darbo stalo, 37 proc. pietų pertraukos metu kalba telefonu ar naršo internete, 31 proc. užsiima asmeniniais reikalais, 25 proc. apsipirkinėja ir tik 7 proc. sportuoja sporto klube.

Poilsis pietų pertraukos metu mums padeda atgauti jėgas ir grįžti į darbą žvalesniems.

Tyrimai atskleidžia, kad poilsis pietų pertraukos metu:

  • gerina darbuotojų nuotaiką ir skatina kūrybiškumą;
  • mažina stresą ir įtampą;
  • didina koncentraciją ir produktyvumą.

Kaip atgauti jėgas pietų pertraukos metu:

1.Pasivaikščiokite gryname ore.

Kiekvieną dieną skirkite laiko pasivaikščiojimui gryname ore. Eidami du kilometrą per dieną, per mėnesį būsite nuėję apie 40 kilometrų! Tai ne tik fizinis aktyvumas, bet ir vitamino D dozė. Pasivaikščiojimai padeda atsipalaiduoti, pasijusti gamtos dalimi, atsitraukti nuo darbo ir stebėti gamtos pokyčius (vasarą — gelių žiedus, žiemą — užšalusią upę). Po tokio pasivaikščiojimo į darbą grįšite kupini jėgų ir naujų idėjų.

2. Pailsėkite nuo elektronikos ir interneto.

Pietų pertrauką dažnai sudrumsčia socialiniai tinklalapiai ar elektroniniai laiškai. Netgi valgydami  iš rankų nepaleidžiame elektroninių prietaisų – mobiliųjų telefonų ar kompiuterių. Užuot pietų pertraukos metu leidus laiką socialinius tinkluose, skirkite laiko sau ir savo dėmesį koncentruokite į tai, kas iš tiesų vyksta aplink jus.

3. Mankštinkitės.

Pietų pertrauka gali būti fantastiška galimybė sportuoti. Jei ryte tam neturite laiko, sportui puikiai tiks pietų pertrauka. Lietuvoje vis labiau populiarėja grupiniai sporto užsiėmimai, joga ar šokių pamokos pietų pertraukos metu. Jei neketinate mankštintis sporto salėje ar mokytis naujų šokio žingsnelių, tiesiog pasivažinėkite dviračiu, žaiskite krepšinį ar futbolą su kolegomis.

4. Žaiskite.

Pietų pertraukos metu svarbu išnaudoti visas progas pažaisti. Taip ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir skatinsite savo kūrybiškumą. Pietų pertraukos metu surenkite kolegų stalo teniso ar stalo futbolo čempionatą. Nugalėtoją apdovanokite originaliomis dovanomis, pvz. šviežiai spaustų morkų sulčių stiklinė.

5. Nepamirškite pavalgyti (kolegų maisto degustacijos klubas).

Vis dėlto svarbiausias pietų pertraukos tikslas — gardūs pietūs. Pietų metu mėgaukitės savo ruoštomis salotomis arba pakvieskite kolegas įkurti maisto degustacijos klubą. Suraskite dar keturis bendradarbius, kurie norėtų prisijungti. Užduotis paprasta — kiekvienas maisto degustacijos dalyvis vieną kartą per savaitę ruošia patiekalus visam penketukui. Laiko sąnaudos gaminant maistą penkiems žmonėms yra praktiškai tokios pačios, kaip ir gaminant vienam asmeniui. Taip ne tik sutaupysite daug savo laiko, mėgausitės namuose ruoštu, kokybišku maistu, bet ir geriau pažinsite kolegas.

6. Susipažinkite su naujais žmonėmis.

Geriausias būdas smagiai praleisti laiką pietų pertraukos metu — susipažinti su naujais žmonėmis. Galbūt jūsų įmonėje dirba 100 darbuotojų, bet kiek iš jų jūs iš tiesų pažįstate? Dažnai didelėse įmonėse darbo tempas yra toks didelis, kad neturime laiko pažinti kolegas, įsiminti jų vardus, ką jau bekalbant apie jų pomėgius. Pasinaudokite pietų pertaukomis susipažinti su kolegomis. Pasiūlykite kolegai pietų pertraukos metu pasivaišinti jūsų gamintu patiekalu parke ant suolelio.

7. Skaitykite knygą.

Darbo įtampai sumažinti padeda gera grožinės literatūros ar fantastikos knyga. Jei namuose turite krūvas pareigų ir mažai laiko, pietų pertrauka yra puiki galimybė ramiai pasimėgauti gera knyga.

8. Atsisakykite rutinos.

Daugelis iš mūsų kiekvieną dieną darome tą patį. Tuo pačiu keliu einame į tą pačia kavinę, užsisakome panašius patiekalus. Pietų pertraukos metu atsisakykite rutinos ir pasistenkite daryti viską kitaip: išeikite pasivaikščioti nauju keliu, išbandyti naujus patiekalus ar pradėkite sportuoti.

 

Ilsėdamiesi nepamirškite giliai ir ramiai kvėpuoti, išgerti vandens, o pietaujant — lėtai kramtyti maistą.  Net 10 kokybiškų minučių pietų pertraukos metu padės atgauti jėgas ir grįžti į darbą kupiniems naujų idėjų. Atminkite, kad pietų pertraukos metu svarbiausia užduotis yra skirti laiko sau!

Scroll to Top