Kalėdos įmonėje: kaip išrinkti tobulą dovaną?

Kiekvienais metais pasaulyje daugėja įmonių, kurios atsisako dovanoti dovanas darbuotojams ir renkasi kitokį būdą paminėti šventes — dovanas dovanoja vaikų ar senelių namas, darbuotojus skatina aukoti ar kitaip prisidėti prie vietinės bendruomenės socialinių ar aplinkosauginių problemų sprendimo.

Tuo tartu kitos įmonės tęsia dovanų dovanojimo tradicijas, tačiau renkantis dovanas daugiau dėmesio skiria ne tik dovanos kainai, dydžiui ar įpakavimui, bet ir likutinei vertei. Šiandien dalinamės mintimis, į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis dovanas atsakingai?

Kaip atsakingai išsirinkti dovaną įmonėms: 

Užduokite sau klausimą: kaip mūsų dovana pakeis aplinką?

Prieš renkantis dovanas pravartu savęs paklausti: kokią problemą ketiname spręsti? Jei jums rūpi mažinti plastiko kiekį, darbuotojams rekomenduojama dovanoti, pvz, termosą ar daugkartinę gertuvę vandeniui. Jei rūpinatės gamta — įmonės partneriams dovanokite, pvz, įmonės logotipu ar tradiciniais lietuviškais raštas puoštus inkilus paukščiams ar šikšnosparniams. Tokia dovana džiugins ne tik tuomet, kai bus teikiama, bet ir pavasarį, kai inkile pastogę ras sparnuoti gyventojai.

Rinkitės vietoje pagamintas dovanas.

Užuot pirkus dovanas, kurios keliavo jūra ir paliko didesnį CO2 pėdsaką, rinkitės vietoje gaminamas dovanas. Tokios dovanos ne tik turės savo istoriją, skatins vietinį verslumą, bet ir darys mažesnį poveikį aplinkai.

Dovanos su mažesne pakuote.

Esant galimybei dovanas dovanokite be papildomos pakuotės. Jei dovanai pakuotės išvengti nepavyks, rinkitės perdirbtą pakavimo popierių.

Stenkitės naudoti kuo mažiau gamtoje neyrančių detalių. Pakavimui sutvirtinti, vietoje lipnios juostelės naudokite medžiaginę juostelę. Lipni juostelė nėra draugiška aplinkai, tuo tarpu medžiaginę juostelę galėsite panaudoti ir kitą kartą. Dovanų pakavimą galima paversti ir puikia proga įmonės darbuotojams pabūti kartu. Suorganizuokite mini dirbtuves, kurių metu drauge supakuosite dovanas.

Darykite gerus darbus.

Šventinę nuotaiką įmonėje kuria ne tik dovanos, bet ir geri darbai. Darykite vieni kitiems siurprizus, pasisiūlykite kolegai paruošti kavą ar arbatą. Arba sukurkite naują tradiciją įmonėje žaisdami žaidimą “Nežinomas Santa”, kurio esmė — burtų keliu ištrauktą kolegą slapta džiuginti visą savaitę. Po savaitės tiek jūs, tiek jūsų kolegos sužinos, kas gi buvo tikrasis juos džiuginantis Santa.

Trumpai:

 1. Užduokite sau klausimą, kaip mūsų dovana prisideda prie aplinkos tausojimo?
 2. Rinkitės vietoje gamintas dovanas su mažesne pakuote.
 3. Dovanų idėjos, kurios prisideda prie gamtos išsaugojimo:
 • inkilas ar lesyklėlė,
 • termosas ar daugkartinė gertuvė vandeniui,
 • medžiaginis maišelis pirkiniams,
 • medžiaginis rankšluostėlis rankoms (tenugui),
 • augalų sėklos,
 • eko valymo, kūno priežiūros priemonės,
 • vertikalus daržas,
 • baterijų pakrovėjas,
 • perdirbto popieriaus užrašų knygelė,
 • dėžutė maistui įsidėti ir kt.
Scroll to Top