Kodėl atsakingos įmonės pritraukia ir išlaiko geriausius darbuotojus?

Ar kada nors galvojote, kaip motyvuoti darbuotojus? Kaip sukurti svajonių komandą ir ją išlaikyti?

Tyrimai rodo, kad gerea atmosfera darbe, dėmesys, galimybė padėti kitiems darbuotojus motyvuoja labiau nei augantis atlyginimas. Norint pagerinti įmonės įvaizdį, vidinę atmosferą, pritraukti geriausius specialistus įmonė turėtų nukreipti savo dėmesį ne tik į pelną, bet ir į santykį su darbuotojais. 

Atsakingos įmonės, kurios siekia ne trumpalaikio pelno, o turi ambicingus ilgalaikius tikslus vis dažniau susiduria su darbuotojų motyvavimo, įsitraukimo problema. Dažnas darbdavys pabrėžia, kad jo įmonė – tai žmonės.

Tiek didelę patirtį turinčioms įmonėms, tiek pradedančioms pirmus žingsnius socialinės atsakomybės srityje didesnis dėmesys darbuotojams atsipirks ne tik finansiškai, bet ir padės pasiekti ilgalaikius tikslus.

Darbuotojų lojalumas užtikrins mažesnę kolektyvo kaitą, didesnį produktyvumą, geresnius rezultatus. Be to, darbuotojai gavę pasiūlymą pereiti į kitą darbovietę vien dėl didesnio atlyginimo susimąstys — ar ten aš būsiu gerbiamas, galėsiu prisidėti prie aplinką keičiančių veiklų, ar galėsiu pilnai realizuoti save?

10 veiklų, kurios padės mėgautis geriausio darbdavio reputacija:

  1. Atlikite anoniminę ar atvirą darbuotojų apklausą apie jų savijautą, pageidavimus, lūkesčius, iššūkius ir problemas. Atidžiai analizuokite rezultatus. Remdamiesi apklausos rezultatais organizuokite veiklas, skatinančias teigiamas darbuotojų emocijas darbe.
  2. Įmonės patalpas įrenkite atsižvelgdami į darbuotojų pageidavimus: indaplovė, oro drėkinimo sistema, kondicionierius, rūšiavimo dėžės ir kt.
  3. Kartą per mėnesį organizuokite bendrus darbuotojų pusryčius, kuriuose jie bus vaišinami arbata su imbieru, vaisiais ar bandelėmis. Pusryčių metu pasveikinkite gimtadienius švenčiančius darbuotojus, pasidalykite informacija apie organizuojamas naujas veiklas.
  4. Darbuotojus skatinkite dalyvauti sportiniuose renginiuose, organizuokite bendras treniruotes, kartu vykite į varžybas. Aktyviai leiskite laiką drauge nuotykių parkuose.
  5. Sudarykite sąlygas darbuotojams sportuoti ir trumpų pertraukėlių metu — stalo tenisas, stalo futbolas, smigis ir kt. žaidimai įmonės patalpose.
  6. Organizuokite bendras išvykas į jūsų regiono senelių namus. Dovanokite seneliams dovanas ir savo dėmesį.
  7. Į savo įmonę pasikvieskite vaikus iš jūsų regiono vaikų globos namų, surenkite vaikams šventę. Įmonės darbuotojus pakvieskite vaikams papasakoti apie savo darbą, profesijos pasirinkimo istorijas. Kartu su vaikais ir darbuotojais praleiskite dieną žaizdami ir sportuodami.
  8. Įmonėje renkite ne tik produktyvumą skatinančius seminarus, bet ir paskaitas apie miego, sporto, meditacijų ar masažų naudą.
  9. Naujus darbuotojus supažindinkite su įmonės darbuotojų etikos kodeksu.
  10. Darbuotojų pamėgtoje poilsio zonoje įrenkite svajonių lentą, kurioje darbuotojai galės rašyti savo svajones. Bendru balsavimu išrinkite įdomiausią ir ją įgyvendinkite. Skatinkite naujų idėjų generavimą ir apdovanokite aktyviausius darbuotojus.
Scroll to Top