Kokios įmonės ateityje liks be darbuotojų?

Septyni iš vienuolikos darbuotojų pažymi, kad renkantis naują darbovietę vienas iš svarbiausių kriterijų yra įmonės socialinės atsakomybės politika. Atsakingos įmonės pasižymi tvarumu, moderniu požiūriu į darbuotoją ir didesnėmis galimybėmis.

Gegužės 21 dieną įmonių atstovai iš AB  „Litgrid“, AB  „TEO LT“, UAB  „Storebrand Baltic“, UAB  „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ ir UAB  „Eugesta“ dalyvavo  VšĮ „Rūpi“ organizuotame atsakingų įmonių susitikime, kurio metu ne tik švarino Galvės ežero salas, bet ir dalijosi patirtimi apie vykdomas socialinės atsakomybės veiklas.

“Tai pirmasis toks projektas, kuriame jėgas suvienijo tiek daug įmonių. Tokių akcijų metu ne tik dalijamasi patirtimi, bet ir užmezgami kontaktai, kurie vėliau gali virsti naujais verslo santykiais. Atsakingos įmonės turi palaikyti vienos kitas” — sakė VšĮ “Rūpi” įkūrėjas Aurimas Stabingis.

Įmonių atstovai valtelėmis plaukė į Galvės ežero salas, rinko šiukšles, švarino pakrantes. Pasak dalyvių, salose tikrai daug šiukšlių, kurias „pamiršo“ pasiimti poilsiautojai. Visiems smagiau ilsėtis švarioje aplinkoje, todėl labai svarbu ne tik nepamiršti susirinkti šiukšles, bet ir skatinti tai daryti kitus.

Po salų švarinimo akcijos dalyviai dalijosi patirtimi apie jų įmonėse vykdomas socialinės atsakomybės veiklas, darbuotojų motyvaciją, keitėsi originaliomis idėjomis ir pasiektais rezultatais, aptarė konkurso  „Verslas atsakingai“ 2014 pasiekimus.

„Socialinės atsakomybės srityje darome daug, o kitais metais darysime dar daugiau. Mūsų įmonėje darbuotojai patys siūlo naujas idėjas ir prisiima atsakomybę už jų įgyvendinimą,“ — pasakojo UAB  „Storebrand Baltic“ atstovė Diana Mečanecaitė.

„Mūsų įmonė siekia užmegzti dialogą su bendruomenėmis, kurių aplinkoje vystome veiklą. 2014 metais atokiuose Lietuvos kampeliuose organizavome bendruomenių susitikimus su žinomais Lietuvos žmonėmis, kurių metu diskutavome aktualiais klausimais“, — dalijosi patirtimi AB „Litgrid“ komunikacijos projektų vadovė Erika Brazaitytė.

Mažuose dalykuose yra esmė. Įmonėje vykdomų socialinių veiklų rezultatai priklauso ir nuo to, ar šiose veiklose dalyvauja įmonės vadovai. Jei įmonės vadovas į darbą važiuoja dviračiu, tuomet ir kiti įmonės darbuotojai pradeda sekti jo pavyzdžiu“, — pasakojo UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyriausioji konsultantė Vaiva Bražionytė.

Pasak organizatorių, džiugu, kad prie VšĮ “Rūpi” iniciatyvos „Verslas atsakingai“ jungiasi vis daugiau atsakingų įmonių, kurioms svarbu ne tik  įmonės reputacija, bet ir darbuotojų pasitenkinimas bei neigiamo poveikio aplinkai mažinimas. Įmonių socialinė atsakomybė — tai ne tik formalių ataskaitų teikimas, bet realiai vykdomi darbai, kurie keičia ne tik supančią aplinką, bet ir mus pačius.

Scroll to Top