Nieko nespėji darbe? 5 produktyvaus darbo taisyklės

Ne veltui sakoma, darbas — antri mūsų namai. Darboholikai savo darbovietę sulygina net su šventykla, o dirbantieji namuose — negali atsiriboti nuo darbo visą parą. 

Tyrimai rodo, kad net 65 proc žmonių atmeta galimybę daryti trumpas pertraukėles darbo metu, 10 proc pietauja net neišeidami iš darbovietės. Kad ir kaip ten būtų, dauguma skundžiasi dideliu užimtumu, per dideliu darbo krūviu ir laisvalaikio stoka. Jei neišmokstama dirbti produktyviai, labai greitai atsiranda priešprieša tarp darbo ir laisvalaikio.

Dirbamas tvarkingoje aplinkoje Tu būsi produktyvesnis, jausiesi geriau, turėsi daugiau laiko savo pomėgiams ir šeimai. Pasak specialistų, produktyvumą didina paprasti sprendimai — rytiniai ritualai, trumpos pertraukėlės, švari ir tvarkinga darbo vieta.

Štai kelios idėjos, kurios padės sukurti idealią darbo vietą ir padidins Tavo produktyvumą.

Efektyviausia darbo vietą sutvarkyti iš vakaro.

Sumažink pašalinių daiktų kiekį, kurie tik atima Tavo dėmesį. Pasirūpink, kad visi daiktai, darbo priemonės būtų lengvai bei patogiai randami. Apie kokį įkvėpimą galima kalbėti iš ryto, kai ant stalo jau laukia kalnas rūpesčių? Efektyviausia savo darbo vietą susitvarkyti iš vakaro. Tai nereikalaus daug pastangų, o tuo pačiu, kuo tvarkingesnis stalas bus ryte, tuo didesni šansai, kad rytą pradėsi nuo svarbiausių dienos darbų.

Rūšiavimo dėžės padėk patogioje vietoje.

Užuot numetus suglamžytą popierių į bendrą šiukšledėžę, po stalu padėk praktiškas rūšiavimo dėžes. Paprasta! Daugelis pastebi, kad būtent šis sprendimas padėjo geriau pasijusti ir efektyviau dirbti.

Visus laidus sujunk į vieną prailgintuvą.

Kiekvienas, kuris darbe naudojasi spausdintuvu, kompiuteriu ar kitais elektroniniais prietaisais, pritars, kad karas su laidas mažina ir produktyvumą, ir pablogina nuotaiką. Skirk laiko, išnarpliok laidus, sujunk visus į patogų prailgintuvą, kuriuo po darbo išjungsi visus įrenginius iš karto.

Atidaryk pietų kambarį.

Jei dirbi namuose — tai gali būti pati tolimiausia vieta nuo Tavo darbo stalo. Jei dirbi biure, pokyčių dėlei, nusinešk savo pietus į kitą biuro vietą. 

Žinoma, svarbu, kad čia jaustumeis patogiai ir galėtum maloniai papietauti: ji turi būti švari, šviesi, aprūpinta daugkartiniais įrankiais ir medžiaginėmis servetėlėmis.

Reguliariai daryk judėjimo pertraukėles.

Trumpi atokvėpiai, pasivaikščiojimai gryname ore yra būtini tiek kūnui, tiek protui. Pakilk nuo darbo stalo, išeik iš biuro ir pakvėpuok grynu oru. 

Pakviesk kolegas pertraukėlių metu pažaisti stalo tenisą ar kartu pasivaržykite ant skersinio. Nepamirškite juokauti (šypt).

Daugiau atnaujintų rekomendacijų darbo vietai, rasi www.ekorekomendacijos.lt

Scroll to Top