Pamirškite vandenį plastikiniuose buteliuose, geriau darykite tai

Tik vienas žvilgsnis į įmonės biurą ar administracines patalpas išduoda realų įmonės požiūrį į socialinę atsakomybę. Tai nėra garbės raštai, sertifikatai ar stiklo skulptūrėlės, simbolizuojančios įmonės nuopelnus aplinkosaugos ar socialinės atsakomybės srityse. 

Dažnai besidžiaugdami dideliais pasiekimais, vis dar užmirštame mažas, bet ypač svarbias detalės — net keturiose iš penkių įmonių Lietuvoje svečiams atsigaivinti bus siūlomas vanduo iš plastikinių butelių.  

Vakaruose yra nemažai šalių, kurios pramonėje panaudotą vandenį išvalo ir iš karto grąžina pakartotinai naudoti. Vanduo iš plastikinių butelių tokiose pasaulio dalyse gali būti būtinybė.  Tačiau, kiek rasime miestų, kuriuose žmonės galėtų džiaugtis gerdami švarų, požeminį vandenį tiesiai iš čiaupo? To nėra nei Maskvoje, nei Varšuvoje, nei Berlyne.

Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kurių gyventojams geriamasis vanduo tiekiamas tiesiai iš giluminių gręžinių. Pagal geriamojo vandens sektoriaus lygį ir vandens kokybę esame Europos Sąjungos lyderių trejetuke. O mada gerti vandenį iš plastikinių butelių atkeliavo iš šalių, kurios negali pasidžiaugti gera vandentiekio vandens kokybe.

Užuot pirkus vandenį taroje, kuriam transportuoti buvo deginamas kuras, gamybai naudojamas plastikas, atsigaivinkite vandeniu iš čiaupo, o vietoje plastikinių puodelių svečiams siūlykite stiklines. Šis paprastas žingsnis padės ne tik sutaupyti ir sumažinti įmonės CO2 pėdsaką, bet ir keisti darbuotojų, įmonės svečių bei partnerių požiūrį į gamtą ir vartojimą.

5 žingsniai, kurie padės atsikratyti plastikinių butelių įmonėje ir mėgautis švariu vandeniu iš čiaupo:

  1. Informuokite įmonės vadovą apie tai, kiek pinigų per metus yra išleidžiama vandeniui plastikiniuose (stikliniuose) buteliukuose įsigyti ir apie būdą sutaupyti (pateikti vandenį ąsočiuose).
  2. Įmonės darbuotojus kvieskite mėgautis vandeniu iš čiaupo ir taip prisidėti saugant gamtą. Skatinkite darbuotojus naudotis tik stikliniais puodeliais.
  3. Įmonės svečiams siūlykite atsigaivinti vandeniu iš stiklinio ąsočio (papuošti galima citrinos, apelsino reikele ar šviežia braške).
  4. Sutaupytus pinigus skirkite prasmingoms aplinkosauginėms ar socialinėms veikloms.
  5. Lankydamiesi partnerių įmonėse atsigaivinti prašykite vandens iš čiaupo.

Svarbu atminti, kad gaivus vanduo iš ąsočio padarys didesnį įspūdį nei garbės apdovanojimai ant sienos.

Scroll to Top