Paskaita „Ekologijos pėdsakas“

2010-11-08

Lapkričio 18 d., 16:00 val., „Visuotinės švietimo savaitės 2010“ paskaitų ciklą Lietuvos vaikų ir jaunimo centre pratęs lyčių lygybės ekspertė Margarita Jankauskaitė. Susirinkusiems paskaitos dalyviams M. Jankauskaitė pasakos apie ekologijos pėdsaką Lietuvoje ir pasaulyje.
 
„Vaikams ir jaunimui pristatysiu ekologijos idėją, jos sampratą. Dažnai pas mus, Lietuvoje, apie ekologiją skelbiama lokaliai – pavyzdžiui, „negyvenk šiukšlėse“, tačiau problema yra kur kas didesnė, globalesnė. Išsivysčiusios šalys išnaudoja daugiau gamtinių išteklių negu joms priklauso, todėl nukenčia vadinamosios trečiosios šalys. Pavyzdžiui, Lietuva išnaudoja  2 kartus daugiau išteklių negu jai priklauso“, – sako M. Jankauskaitė.
 
Pasak lyčių lygybės ekspertės, ekologijos problemos labiau veikia skurdžiau gyvenančius žmones. Dėl pernelyg didelio gamtinių išteklių naudojimo plečiasi dykumos, mažėja derlingų žemių plotai, atsiranda daugiau sausrų, todėl žmonės neturi galimybės ką nors pasodinti ar pasisėti. „Kyla klausimas, ar mes remiame skurdžias šalis skirdami 7 proc. savo BVP, ar jos remia mus savo ištekliais? Turėtume kitaip žiūrėti į migraciją – žmonės palieka savo šalį, nes jie neturi iš ko gyventi“.
Kitokioje paskaitoje apie ekologiją taip pat išgirsite, kodėl ekologijos problemos labiau veikia moteris nei vyrus, ir dar daug įdomios informacijos.
 
Margarita Jankauskaitė, lapkričio 18 d., 16:00 val., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.
 
Scroll to Top