Plečiant požiūrį galima atrasti verslo galimybes

Naujasis ekologinės kultūros gidas Lietuvoje ypatingą dėmesį skiria miško išsaugojimui, švietimui, atsakingam verslui ir vartotojų elgesiui.  Ozonas — tai vienintelis žurnalas Lietuvoje, kuris buria tvarios gyvenimo idėjos ieškotojus“ — teigia žurnalo Ozonas redaktorė Lina Bakšytė. Su redaktore kalbame apie idėjas, kurios padeda spręsti ekologinius pasaulio iššūkius.

Kuo Ozonas išsiskiria iš kitų  žurnalų?

Ozonas — vienintelis žurnalas Lietuvoje, kuris buria tvarios gyvenimo idėjos ieškotojus. Mes juos atrandame dirbančius skirtingose srityse, organizacijose, kai kurie tiesiog gyvena alternatyvų gyvenimo būdą ir taip keičia nusistovėjusį požiūrį į pasaulį. Kuo daugiau atrandame tokių idėjinių ieškotojų, tuo labiau patikime, kad sudėtingi ekologiniai pasaulio iššūkiai gali būti įveikti, nes kelių yra daug. Todėl išlaikome kertinę Ozono kryptį – ekologinę ir sąmoningumo situaciją šalyje siekiame keisti skleisdami pasakojimus apie žmonių idėjas.

Kuo žurnalas naudingas verslui?

Naujausiame numeryje išskyrėme sritis, kurios mūsų nuomone yra įtakingiausios ir galinčios veikti visuomenę. Tai švietimas, atsakingas verslas bei vartotojų elgesys. Todėl verslui Ozono žurnale pateikiame tikslinę informaciją apie socialinės atsakomybės veiklas, inovacijas, verslo kryptis, galinčias keisti pasaulį į tvarų ir darnų. Įmones, kurios gali pasidalinti savo aplinkosaugos, socialinės atsakomybės patirtimi skatiname daugiau pasakoti apie save, nes teigiami pavyzdžiai labiausiai įkvepia.

Kokia pagrindinė šio numerio tema?

Naujausio žurnalo tema – miško laikas. Su mumis susisiekė skaitytojai, sunerimę dėl didėjančių kirtaviečių Lietuvoje. Mes aiškinomės, kokia miškų būlė šalyje ir supratome, kad tai labai plati tema, o situacija yra sudėtinga. Mišku vadinamos netgi tos pačios kirtavietės, todėl statistika apie jo plotą šalyje neatskleidžia tikrosios padėties. Parengėme pasakojimą apie kelionę į Labanoro girią, taip pat kalbėjomės su gamtininkais, plačiau atskleidusiais su kokiais iššūkiais susiduriama siekiant apsaugoti mišką ir joje esančią gyvūniją. Kartais leidžiame sau naikinti, skelbdami, kad taip saugome gamtą. Tai iliustruoja ir pasakojimas apie bebrus, kurių naikinimas motyvuojamas medžių ar gamtos apsauga. Iš visų kalbintų žmonių girdėjosi raginimas mišką šiuo metu palikti ramybėje ir suteikti jam laiko atkurti nykstančią pirmapradę gyvybę.

Kurie straipsniai sudomins verslo atstovus?

Manau, kad kiekviename straipsnyje galima rasti dominančią temą verslui. Plečiant požiūrį galima atrasti ir verslo galimybes. Tačiau norėdami įkvėpti verslo atstovus aktyviau kurti socialinės gerovės ir aplinkosaugos projektus, mes pateikėme daugiau pasakojimų su konkrečiais patarimais organizacijoms. Rubrikoje atsakingas verslas, bus galima plačiau susipažinti su neišnaudota mūsų šalyje niša – socialinėmis inovacijomis. Tai naujas mąstymo būdas, aktualus verslui. Jis galėtų sparčiau plėtoti dalinimosi ekonomikos iniciatyvas Lietuvoje. Skaitytojai ras ir daugiau įkvepiančių istorijų: apie gyvo kaimo bendruomenių verslus, atsakingų restoranų kryptis, konkurso „Verslas atsakingai“ nugalėtojus ir jų socialinės veiklos pavyzdžius. Šios istorijos tikimės paskatins verslą labiau gilintis į aplinkosaugos problemas ar bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis, organizacijomis. Tai padėtų atsirasti Žaliojo verslo Lietuvoje proveržiui.

Kur galima rasti žurnalą ir kaip verslas galėtų prisidėti prie panašių iniciatyvų rėmimo?

Siekiant, kad Ozonas būtų prieinamas kuo platesniam skaitytojų ratui, žurnalas platinamas nemokamai ir jį galima rasti pagrindinių Lietuvos miestų kavinėse, universitetų bibliotekose ar eko parduotuvėlėse. Tikslias Ozono skaitymo vietas galite rasti svetainėje www.ozonas.lt. Joje rasite ir internetinę biblioteką, kurioje taip pat sudaryta galimybė skaityti žurnalą. Esame atviri mūsų bendraminčiams, todėl kiekvienas, norintis kad Ozonas augtų, gali tapti paramos teikėju. Ieškome finansinės paramos leidinio rengimui, taip pat turime planų, kaip jį padaryti labiau prieinamą ne tik Lietuvos skaitytojams. Verslas gali prisidėti ne tik finansine parama, tačiau ir bendradarbiaujant pagal savo veiklos kryptį. Pavyzdžiui, pagrindinis mūsų rėmėjas padeda platinti žurnalą Lietuvos miestuose. Tad galimybių yra, susisiekte paštu aurimas@rupi.lt arba jaunimas@ozonas.lt ir mes susitiksime, kartu atrasime bendradarbiavimo galimybes.

–>Registruokitės naujienlaiškiui ir pirmieji sužinokite atsakingo verslo naujienas, kuriomis dalinamės tik su registruotais nariais (nemokamai)<–

Scroll to Top