Sportinės veiklos, kurios stiprina darbuotojų bendradarbiavimą ir motyvaciją

Dažnas šių dienų žmogus pasakytų, kad įtampa darbe ir augantis tempas trukdo reguliariai maitintis, sportuoti ar pasimankštinti. 

Būtent todėl socialiai atsakingos įmonės vis dažniau organizuoja veiklas, skatinančias sveiką gyvenseną. „Sveikame kūne, laimingas žmogus ir patenkintas darbuotojas“, — sako UAB „Eugesta“ personalo vadovė Simona Žukaitytė.

Sportinės veiklos sulaukia didelio darbuotojų įsitraukimo

Pasak S. Žukaitytės, UAB „Eugesta“ 2016 metus paskelbė sportiškumo metais, todėl įmonė nuolat organizuoja sportines veiklas. „Sportinių veiklų užuomazgos mūsų įmonėje pradėjo atsirasti nuo 1999 m. Įmonės teritorijoje yra galimybė žaisti stalo tenisą, badmintoną, stalo futbolą, mankštintis su švediškos sienelės įranga. Šiais metais skelbėme vasaros sportiškiausio kolegos iššūkį, organizavome savaitines kalanetikos treniruotes“, — teigia pašnekovė.  

S. Žukaitytės teigimu, įmonės vasaros sąskrydžiai visada turi sportines rungtis, todėl šiais metais buvo pasirinkta dviračių orientacinių žygio idėja, kuri sulaukė didelio darbuotojų susidomėjimo. „Norėjome darbuotojams parodyti, kad Vilnius yra miestas puikiai pritaikytas dviračių transportui. Todėl drąsiai galima automobilį iškeisti į dviratį – ir sveikiau, ir aplinkai geriau“, — pasakoja S. Žukaitytė.

Įmonės vasaros atidarymo renginio intriga prasidėjo kvietimu dalyvauti, kuriame buvo pranešta apie dingusį svarbų UAB „Eugesta“ daiktą. Įmonės darbuotojai buvo suskirstyti į keturias grupes, kurios gavo šifruotas nuorodas, kaip pasiekti tikslą ir surasti dingusį daiktą. „Visi orientavimosi žygio tarpiniai taškai buvo susiję su Eugesta, pvz. turėjome aplankyti visų šalių, kuriuose veikiame ambasadas: Latvijos, Estijos ir Baltarusijos. Be to kiekviename punkte buvo paslėptos dėlionės dalys, kurios buvo reikalingos žaidimo pabaigoje. Paskutinis orientacinio žygio punktas visoms komandoms buvo tas pats — surinkti bendrą dėlionę ir taip išlaisvinti Eugestos vėliavą (dingusį svarbų daiktą)“ — žygio įspūdžiais dalinasi S. Žukaitytė.

Stiprina darbuotojų bendradarbiavimą ir motyvaciją

„Manau, kad jau seniai nebegalioja taisyklė „užtikrink atlyginimą, poilsio laiką ir saugią darbo vietą“. Natūraliai žmogus ir socialinė aplinka evoliucionuoja, tai turi neatsilikti ir darbdaviai. Yra galbūt kelios susijusios priežastys, kodėl mes renkamės taip motyvuoti darbuotojus. Ši darbuotojų karta labai dinamiška, žingeidi, į darbą nežiūri kaip į prievolę, o daugiau vertina kaip svarbią jų gyvenimo dalį, kuri turi teikti malonumo. Todėl darbdavys, norėdamas turėti patenkintus darbuotojus, turi patenkinti šį jų lūkestį. Kitaip tariant, darbe irgi turi būti „faina“, — dalinasi patirtimi pašnekovė.

Pasak S. Žukaitytės, sportinės veiklos — tai puiki priemonė stiprinti darbuotojų bendradarbiavimą, mokyti orientacijos į tikslą ir komandinio darbo pagrindų. „Tokių neformalių renginių metu darbuotojai veikia komandose, kur natūralioje darbo dienoje gal nebūtų niekad susitikę. Žmogus santykius su draugais ir šeimoje kuria, kai kartu prisirenka daug teigiamų patyrimų ir emocijų, tai ir darbe norisi sukurti tokią aplinką, kurioje kolegos kartu išgyventų daug teigiamų emocijų, kurios padės kurti šiltesnius darbinius santykius. Mes tikime tuo paprastu posakiu „sveikame kūne, sveika siela“, tik jį perverčiame savaip „sveikame kūne, laimingas žmogus ir patenkintas darbuotojas“, — dalinasi įžvalgomis S. Žukaitytė.

Scroll to Top