Penktoji nemokama stovykla vaikams: išpildytos vaikų svajonės ir nauji įgūdžiai

2015.07.26

Liepos 26-31 dienomis Aukštadvario regioniniame parke, (Valuikų kaime, dar vadinamas „NeČia“), VšĮ “Rūpi” jau penktą kartą organizuovo nemokamą vaikų stovyklą vaikams, gyvenantiems socialialinės rizikos šeimose.

Visą savaitę vaikai iš Vilniaus socialinės paramos centro gyveno, kūrė ir augo kartu. Didžioji dalis vaikų palapinėse nakvojo pirmą kartą savo gyvenime, daugeliui stovyklos dalyvių pirmą kartą teko susidurti ir su stovyklos metu organizuotais kūrybiniais, sporto, asmeninio tobulėjimo ir savarankiškumo užsiėmimais.

Per savaitę dvidešimt stovyklos dalyvių išmoko: suteikti pirmąją pagalbą, kurti dainas, pasigaminti natūralią, saugią kosmetiką, padedami molinių namų architekto Ričardo Skorupsko nulipdė molio krosnį, kartu su restoranų šefais dalyvavo BBQ čempionate, iš antrinių žaliavų gamino žaislus, rankines, lauko šviestuvus, mokėsi nerti „pašikniukus“, kūrė ir pristatė spektaklį, mokėsi plaukimo pas geriausią Lietuvos plaukiką ir trenerį Kęstutį Autuką, paišė laikinas chna tatuiruotes, profesionalaus trenerio, apmokančio Lietuvos policijos pareigūnus dėka, išmoko savigynos pagrindų, mokėsi fotografijos pagrindų, grojo afrikietiškais būgnais ir išbandė save ekstremaliame pramogų parke.

Tai tik dalis „oficialiosios“ programos, tačiau svarbiausi dalykai, vis dėl to, buvo visai kiti – vos per keletą dienų iš uždarų, maištaujančių, nepasitikinčių savimi ir aplinkiniais vaikų, stovyklos dalyviai virto dialogo ieškančiais, padedančiais, atsakingais bendruomenės, kurią patys kūrė, nariais.

„Stovyklas organizuojame jau penktus metus, ir kiekvienais metais be galo džiaugiamės jose dalyvaujančiais vaikais. Tačiau šiemet galiu drąsiai pasakyti – tai pati geriausia stovykla! Dar niekada nemačiau, kad tiek vaikų taptų viena, darnia komanda. Pirmą kartą stovyklos dalyviai taip greitai, vos per kelias dienas, iš spygliais apsišarvojusių maištautojų, transformavosi į empatiškus, jautrius vaikus. Kuomet priešpaskutinę stovyklos dieną iš didžiausių stovyklos neklaužadų gavau rūpestingai surinktą lauko gėlių puokštę, dievaži – apsiašaraojau.“ – pasakoja viena iš stovyklos organizatorių Ieva Malaiškaitė.

Prieš stovyklą vaikai buvo gavę užduotis: pasiruošti kažką, ko galėtų pamokyti kitus stovyklos dalyvius, bei parašyti su kuo norėtų susipažinti stovyklos metu. Daugelį pageidavimų pasisekė išpildyti, tad stovykloje svečiavosi ir virtuvės šefai, ir muzikantai, ir dailininkė, ir Marijonas Mikutavičius, ir policininkai, ir profesionalus sportininkas bei plaukikas, ir aktyviai sportuojantis, daug sporto šakų išbandęs, bet normalų gyvenimo ritmą gyvenantis žmogus.

Stovyklos organizatorių tikslas ir didžiausias noras – tokias stovyklas organizuoti ir per rudens, žiemos bei pavasario atostogas.

Vaikų atsiliepimus ir įspūdžius rasite čia.

Scroll to Top