Vasaros stovykla vaikams 2017

2017.09.25

Kaip ir kasmet, „NeČia“ ūkio ir VšĮ „Rūpi“ organizuojamoje intensyvioje bei turiningoje stovyklos programoje sutilpo nauji ir jau pažįstami žmonės, naujos ir pakartotos veiklos bei žaidimai. Šiemet vaikai buvo itin meniški – tapė kartu su „Dvi taurės meno“, lipdė molio amuletus, kartu su vadove Aušrine, dizainino „maikonus“ kartu su menininku Rimvydu, „statė“ vaidinimus su režisieriumi Maratu, o kartu su pasakiškais Rūtusėliais, kūrė pasaką. 

Menas ir muzika šalia, todėl vadovai Aušrinė ir Domas bei stovyklos svečiai „Black Biceps“ sukūrė fantastišką gyvo garso ir šokio vakarą.

Stovyklos tema – draugiškų aplinkai įpročių ugdymas. Kartu su jaunimu rūpinsimės augalais, prižiūrėsime gyvūnus, eisime į žygius, gaudysime žuvį, dirbsime su moliu, nardysime, kursime ir mokysimės vieni iš kitų. Tradiciškai, stovyklos metu bus vykdomos kūrybinės dirbtuvės, amatų užsiėmimai, aktyvūs žaidimai, diskusijos, problemų sprendimo paieškos, konkursai ir kt.

Stovyklos idėja/tikslas – kad vaikai/jaunimas patys kurtų erdvę, kurioje nori būti, augti ir auginti.

2016 metais vykusios stovyklus metu pamatėme, kad visos aktyvios veiklos tėra tik įdomus fonas galingos visą savaitę gimstančios istorijos, kurios geriausia dalis – vakarinės dainos ir pokalbiai prie laužo bei rytiniai pašnekesių rateliai. Visai nesvarbu liūdni ar linksmi, per lietų ar saulei šviečiant, su kakava ar avižų pienu, su baime pirmą dieną, ar su išsiskyrimo ašaromis – paskutinę.

Aktyvios veiklos, naktiniai žygiai, kartu su vadovu Simu, gilūs pašnekesiai ir rimtų klausimų sprendimai su vadove Ilona bei lengvi ir atviri pasišnekučiavimai su vadove Asta, teisingas coaching‘as su Algirdu – visa tai vaikams padeda kasmet vis labiau atverti savo vidinių prieštaravimų duris ir išleisti bei išsivaduoti nuo jų. Ateityje jiems taps paprasčiau susitvarkyti su savo vidiniais (na ir išoriniais) demoniukais.

Maistas – kone svarbiausias vaikų rūpestis stovyklos metu, todėl „NeČia“ ūkis pasirūpino, kad kasdien būtų daug skanaus, sveiko ir įdomaus maisto. Pirmąjį vakarą „Barbekiu meisteriai“ Simas ir Mykolas iš vietoje paruoštų ir pagamintų produktų (net tešlą picai gamino ir kildino vietoje) kepė picas ant „gyvos ugnies“, o kasmetinis stovyklos dalyvis Erikas picą iškepė savo draugų, Ernesto ir Valentino, praėjusiais metais nulipdytoje molinėje orkaitėje! Tai, ko gero, vaikų mėgstamiausi ir Simo tradiciškiausi maisto gamybos vakarai.

Gabrielė, „The good vibes kitchen“ veganiškų sūrelių įkūrėja, kitą vakarą gamino veganišką troškinį. Vaikai, tradiciškai nevalgydami mėsos patiekalų stovyklos metu, šią vakarienę nepasigedo netgi sūrio.

Atskiros pastraipos verta LRVVKA šefų komandos programa, kurie atvykę pamokyti vaikų skaniai gaminti ir skaniai valgyti vakarienes, liko nakvoti ir pagamino ryte dar ir pusryčius! Kiekvienais metais, kai vaikai sužino, kad atvažiuos šefai gaminti kartu maistą pasigirsta audringas “Jėėėėė”. Šiemet vaikai dar prieš sužinodami programą klausė ar bus Aida, kuri atsiveža keistą bet labai skanų maistą, akivaizdu kad ir labai įsimintiną.

Aidos daigintų grikių sveikučiai vaikams įstrigo į atmintį visiems metams! Šiemet prie Aidos prisijungė Darius ir Jolanta, kurie su vaikais sukūrė „Dream Team“ komandą, pagaminusią kosminę vakarienę. Kiekvieną kartą gaminant kažką vaikams nekasdienišką ir neįprastą šiek tiek baisu, kokia bus jų reakcija ir ar neliks finale visi alkani. Bet daržovių troškinys su kokosų pienu ir riešutais sulaukė po keletą „pakartot“ prašymų! O keptos bulvės…atrodytų – folijoje iškepti bulves, kas gi čia tokio, o pasirodo dar ir kaip „TOKIO“. Tokių skanių, šilkinių, apskrudusių, kreminių bulvių, ko gero, dar neteko valgyti.

Bet ką čia vien apie maistą. Savo nuoširdžiu bendravimu ir tiesiog buvimu kartu šie trys Šefai įkvėpė ne vieną vaiką. Esu įsitikinusi, kad vienas pirmųjų klausimų kitos stovyklos pradžioje bus „Ar atvažiuos Aida, Darius ir Jolanta?“.

Iš tiesų visų akimirkų ir džiaugsmo neįmanoma nupasakoti – reikia tai patirti, išgyventi, pabūnant kartu su vaikais, vadovais ir veiklų svečiais. Kviečiame jungtis ir Jus!

Scroll to Top