Švara biure: ar žinote, kokioje aplinkoje dirbate?

Kiek laiko praleidžiate uždarose patalpose darbe? 40 val. per savaitę, o gal dar daugiau? Nepaslaptis, kad švara biure padeda darbuotojams susikaupti, būti darbštesniems ir gerai jaustis. Tačiau tik nedidelė dalis įmonių Lietuvoje į patalpų valymą žiūri atsakingai, o be reikalo.

2014 metų pradžioje VšĮ “Rūpi” organizuoto konkurso “Verslas atsakingai” metu, paaiškėjo, kad net 20 proc. konkurse dalyvavusių įmonių atstovų niekada nesidomėjo kokiomis valymo priemonėmis yra valomos įmonės patalpos ir net 40 proc. įmonių pažymėjo, kad jų patalpos yra valomos ne ekologiškomis valymo priemonėmis.

Statistika rodo, kad biurų valymui dažniausiai yra pasitelkiamos cheminės, antibakterinės priemonės, kurios kenkia ne tik žmogui, bet ir aplinkai. Nors įprasta manyti, kad cheminės valymo priemonės turi daugiau pranašumų — ir pigesnės, ir valo akivaizdžiai geriau, tačiau patirtis rodo, kad taupydami kokybiškų valymo priemonių sąskaita, sumokame brangiai — blogesnė oro kokybė, išaugusios alerginės reakcijos, prastesnė tiek dirbančiųjų, tiek biurą valančių darbuotojų sveikata.

UAB “Švaros broliai” atstovė, pabrėžia, kad ekologiškomis valymo priemonėmis valomose patalpose sumažėja alerginių reakcijų tikimybė, šios priemonės yra „draugiškos“ ir ne tik aplinkai, bet ir įmonės darbuotojams. Dažniausiai šios priemonės nėra brangesnės, tačiau tai priklauso nuo patalpų paskirties ir specifikos (maisto gamybos vietos, viešbutis, biuras, laboratorijos ir pan.).

Pasak UAB “Švaros broliai” vadybininkės,  susidomėjimas ekologiniais produktais auga kiekvienais metais. Prognozuojama, kad ateityje situacija gerės ir vis daugiau įmonių skirs daugiau dėmesio patalpų valymo kokybei.

Valymą ekologiškomis priemonėmis šiandiena renkasi tos įmonės, kurioms rūpi  aplinkos taršos mažinimas, darbuotojų sveikata bei gerbūvis. Įmonėms, pasiryžusioms keisti patalpų valymo principus, rekomenduojama pradėti nuo norimo pasiekti rezultato išgryninimo, požiūro keitimo į švarą ir aplinkos taršą.

Įmonių darbuotojai, kurie džiaugiasi ekologiškomis priemonėmis valomomis patalpomis, ne tik mėgaujasi geresne oro kokybe,  sumažėjusiu alergenų kiekiu ir sveikesne darbo aplinka, bet ir labiau pasitiki darbdaviu, kuris rūpinasi jų sveikata.

O kokiomis priemonėmis valomos jūsų darbo patalpos?

Scroll to Top