Trakų Galvės ežero salų švarinimas (2009)

2009-05-15

Penktadienio popietę Vilniaus miesto Gausių šeimų asociacija kartu su VŠĮ „Rūpi“ paminėjo Tarptautinę šeimos dieną švarindami Trakų istorinio nacionalinio parko Galvės ežero salas. 

Į talką susirinko 45 žmonės, iš kurių daugiau negu pusę sudarė vaikai. Akcijos metu išvalyta 11 salų ir surinktos maždaug 2 tonos šiukšlių.
 
Daugiavaikės šeimos nusprendė gegužės 15-ąją pagerbti netradiciniu būdu. Susirinkusios Galvės ežero prieplaukoje, šeimynos pasidalijo pirštinėmis ir šiukšlių maišais, pasiskirstė didžiausias salas ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos skolintomis valtimis kartu su gelbėtojais nusiyrė tvarkyti numatytų vietų.
 
Mažiausieji akcijos dalyviai tvarkymo darbus stebėjo tėvelių rankose, vyresnieji plušo iš peties, rodydami pavyzdį jaunesniesiems broliams ir seserims. Greičiausiai savo taškus sutvarkiusios šeimos degė noru padėti kitiems dalyviams, todėl bendromis pastangomis 11 Galvės ežero salų buvo išvalyta per 3 valandas. Talkos metu buvo surinkta apie 130 šiukšlių maišų – 2 tonos atliekų.

Tvarkydami gamtą vaikai atliko ir žygdarbių – aptiko neįprastų radinių. Vienoje saloje jaunuoliai rado paslėptus brakonierių žvejybos tinklus. Kitos tankiais brūzgynais apaugusios salos viduryje šeimos pastebėjo paliktą vandens dviratį. Paaiškėjo, kad ši vandens transporto priemonė daugiau nei prieš savaitę buvo pavogta iš vandens dviračių nuomos punkto. VŠĮ „Rūpi“ komanda taip pat aptiko nemažą laimikį – automobilio kėbulo dalį.

Po švaros darbų, prie vaišių stalo, akcijos dalyviai dalijosi patirtais įspūdžiais. „Šios išvykos  tikslas – ne tik ugdyti vaikų draugiškumą ir supratingumą aplinkai, bet ir papramogauti. Kartu su Gausių šeimų asociacijos pirmininke Angele Kostogriziene norėjome šeimynas netradiciniu būdu supažindinti su Trakų istorinio nacionalinio parko paveldu – Galvės ežero salomis. Kitą kartą čia lankydamiesi, vaikai galės draugams pasakoti apie išvalytų salų radinius bei sudrausminti šiukšlinti ketinančius bičiulius“, – tvirtino VŠĮ „Rūpi“ įkūrėjas.

Scroll to Top