Vasaros stovykla Ukrainos ir Lietuvos paaugliams

2022-07-13

Kaimiškoje aplinkoje įsikūręs palapinių miestelis, paskutinę birželio savaitę subūrė jaunuolius iš Lietuvos bei Ukrainos. 

Dubysos regioninio parko slėnis, supamas įspūdingo kraštovaizdžio, šiais metais tapo puikia galimybe jaunimui įsikrauti naujų įspūdžių. MOkymasis vienas kitą išgirsti, geriau suprasti save ir kitus – šių metų ryškiausi stovyklos pasiekimai.

Į paauglystės tarpsnį orientuota Ekokarta programa, kasmet siekia sustiprinti kiekvieno dalyvio galimybes aktyviai veikti, šiemet buvo papildyta bendraamžių ryšius kuriančiais užsiėmimais. Vakarai prie laužo, komandiniai išbandymai, svečių užsiėmimai, gamtos patyriminės veiklos ir darbas grupėse, iš skirtingų vietovių suvažiavusius jaunuolius padėjo sutelkti į grupę, galinčią įveikti net ir keisčiausius vadovų sumanymus. 

Todėl Zozulka šokis, virvių ir vandens kovos, pievų tyrinėjimai, Dubysos tylos žygis bei kitos užduotys vos tilpo į paroje esantį laiką ir kūrė išgyvenimus, auginančius kiekvieną.

Stovykla Ekokarta taip pat skatina savanorišką veiklą, todėl džiugu, kad šiemet buvo galima sudaryti jų komandą. Į savanorių gretas šiemet įsitraukė pernai metais Padubysio sodyboje stovyklavusios Rugilė bei Deimantė, norėjusios padovanoti tai, ką patyrė šauniausio stovykloje, o visus užkulisius puikiai koordinavo savanorė Laura bei Julija, taip pat atvykusi iš Ukrainos ir todėl norėjusi prisidėti prie šios iniciatyvos. Kartu su vaikais į stovyklavietę atvykęs savanoris Žydrūnas grupių veiklose leido pajusti ramybę ir susitelkimą. O stovyklos programą papildė svečiai – mentoriai, kurie dalinosi savo veiklomis: karatė, draugystės apyrankių, vandens žaidimų, muzikos vakaro užsiėmimai leido pažinti skirtingas laisvalaikio veiklas ir juos kuriančius žmones.

Esame dėkingi ir Padubysio sodybos šeiminikams Žanui ir Linai, dovanojusius savo erdvę vaikams, Eglei, kuri kasdieną lepino skaniausiais pietumis. O galimybę dalyvauti nemokamai stovyklautojams sudarė VšĮ ,,Rūpi” organizacija.

Šių metų stovykla leido suburti didelį ratą žmonių, norinčių padrąsinti jaunimą veikti aktyviai. Tikimės, kad Ekokarta augs ir sukurs stiprią bendruomenę. O tęsti šiuos darbus labiausiai įkvepia žodžiai ir palaikymas. Dalyvių mamos apie stovyklą atsiliepia itin šiltai:

“Добрый вечер Bесь ваш коллектив! Благодарю за организацию прекрасного отдыха. Моему сыну ОЧЕНЬ понравилось. Вы согрели душу ребенку. Литовцы, ВЫ НЕОБЫКНОВЕННЫЕ ”

“Нам так важна поддержка и помощь, когда опускаются руки, теряешь надежду и не знаешь, что нас ждет завтра рядом обязательно появляетесь ВЫ!!!!!!”

“С благодарностью от семьи в Украине ”

“Добрый день, спасибо вам большое за организацию такого чудесного лагеря, моему сыну очень-очень понравилось, море впечатлений. у сыну очень-очень понравилось, море впечатлений.”

Scroll to Top