VšĮ „Rūpi“ išreiškė susirūpinimą dėl viešų Aplinkos ministro pasisakymų

2015-12-10

Gruodžio mėnesį pasaulio dėmesys nukreiptas į Prancūzijos sostinėje vykstantį lyderių susitikimą, kurio tikslas mažinti įtaką klimato kaitai. Apie žmogaus veiklos padarinius jau nekalbama, kaip apie ateities problemą. Todėl atsakingų institucijų atstovai turėtų užtikrinti politinį postūmį procesams, kurie padėtų mažinti neigiamą žmogaus poveikį aplinkai. VšĮ „Rūpi“ kreipėsi į valdžios atstovus, rodydama susirūpinimą dėl Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko viešų pasisakymų.

Lapkričio mėnesį VšĮ „Rūpi“, atstovaujama Aurimo Stabingio, išsiuntė raštą Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui, kuriame išreiškiamas susirūpinimas dėl viešų Aplinkos ministro pasisakymų. VšĮ „Rūpi“ nuomone toks ministro elgesys yra netinkamas, todėl buvo prašoma įvertinti ministro pasisakymus ir pateikti atsakymus.

„Tuo metu, kai globalinis atšilimas kyla dėl per didelio CO2 išsiskyrimo į aplinką, kai dėl žmogaus veiklos kiekvienais metais išnyksta tūkstančiai augalų ir gyvūnų rūšių, nuolat skurdinama bioįvairovė ir pažeidžiamas ekosistemos tvarumas, kai visas pasaulis ieško sprendimų, kaip mažinti plastiko naudojimą, Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, teigia jog:
• Lietuvoje yra ir labiau aplinką teršiančių senų automobilių nei melagingus taršos rodiklius rodantys apgaulės būdu užregistruoti „Volkswagen“ automobiliai. Mūsų nuomone, taip ministras toleruoja apgaulę (nuoroda į pasisakymą: delfi.lt 2015 m. spalio 28 d. „Ministro teigimu, Lietuva pretenzijų „Volkswagen“ neturi“ ).
• mes dar nepasiekėme tokio plastikinių maišeliu naudojimo lygio kaip kitos šalys. Iš tokio pasisakymo, galima suprasti, kad kol nebus taip, kaip Indijoje, tai nėra didelė problema. Mūsų nuomone, ministras neturi ilgalaikio požiūrio (nuoroda į pasisakymą: 2015 m. spalio 24 d. nuo 34 min.).
• „reikia pasižiūrėti, ar ten (nelegalių statybų Kamšos draustinyje vietoje) apskritai yra ką saugoti, jeigu yra kažkokios buveinės, tuomet reikia pasvarstyti rimčiau, bet jeigu tai nėra kažkas ypatingo, galima draustinio ribas pakeisti ir problema išsispręs.“ Mūsų nuomone, ministras demonstruoja didelį palaikymą nelegaliems statytojams, toleruoja korupciją, teisės aktų pažeidimus ir nėra gamtos sergėtojas. (nuoroda į pasisakymą: delfi.lt 2015 m. spalio 25 d. „T. Janonis. Mato per trumpą grybą, bet nemato naujų namų draustinyje. Kas?“ )“

Raštą pasirašė VšĮ „Rūpi“ įkūrėjas Aurimas Stabingis. Gruodžio 7-ąją dieną gavome ministro Kęstučio Trečioko atsakymą į aukščiau pateiktus klausimus. Susipažinti su išsamiu ministro atsakymu galima čia.

A. Stabingis komentuodamas ministro atsakymą, pabrėžia, kad aplinkos apsaugos srityje nuveikta daug, tačiau vis dar pasigendama tvirtos ministro pozicijos. „Džiaugiamės gavę išsamius atsakymus ir sužinoję Aplinkos ministro poziciją. Tikiu ir matau, kad šioje srityje yra nuveikta gerų darbų, tačiau vis dar juntamas tvirto pagrindo neturėjimas ir didelė priklausomybė nuo politinių srovių, komercinių grupių spaudimo, — neabejoja A. Stabingis. — Todėl vis dar nesame įsitikinę, kad dabartinis ministras tinkamai atstovauja ministerijai, kurios įtaka kokybiškam ir tvariam mūsų gyvenimui kiekvienais metais tik augs.“

Scroll to Top