Žalios spalvos ugdymas

2010-03-09

Vaikystėje išmokstame daug naujų dalykų. Ne tik skaityti, rašyti, skaičiuoti, dainuoti, deklamuoti eilėraščius, važiuoti dviračiu, bet ir neparuošti namų darbų, pameluoti mokytojai ar negražiai pravardžiuoti draugą. Vaikystėje išmokstame ir paties svarbiausio – gerą atskirti nuo blogo.
 
Tačiau šiukšlių metimas į bendruosius konteinerius, rytinis prausimasis po bėgančia vandens srove, 100 atspalvių flomasterių naudojimas dailės pamokoje bei kiti ekologijos sąvoką niekinantys poelgiai vaikų suvokiami kaip savaime suprantami.
 
Socialiai atsakingos visuomenės bičiuliai „Rūpi“ su ekologinio švietimo leidinio „Ozonas“ nariais, suorganizavę ekologijos pamokėlę Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje, suprato, kad, iš tiesų, antrokai apie ekologiją žino daug daugiau.
 
„Kam skirtas mėlynos spalvos šiukšlių konteineris?“ – klausia mokytojas. „Popieriui.“ – atsako pradinukas. „Išaugtus drabužius galime atiduoti mažesniems šeimos nariams. Bet jeigu turiu tik vyresnę seserį, kaip nešiosiu jos sukneles?“ – sunerimsta kitas mokinys. „Galbūt tau tiks sesutės megztinis“, – paaiškina panelė iš „Ozono“.
 
Išmokyti ekologijos tiesų nepakanka, daug svarbiau jas suvokti ir gyvai interpretuoti. Tik vienas klausimas – kada ateina laikas to mokytis?
 
Tai buvo pirmoji, bet ne paskutinė, žalios spalvos pamokėlė vaikams.
Scroll to Top